Dünyanın En Güvenli Telefonunu Satın Almaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek

Dünyanın En Güvenli Telefonunu Satın Almaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek

Özellikle büyük şirketlerin yönetici kadrosunu müşteri portföyüne yerleştirmek isteyen Sirin Labs AG, Solarin isimli yüksek güvenlikli bir telefon geliştiriyor.

İngiliz-İsrail ortak girişimi olan Sirin Labs AG’nin Solarin cihazı gelecek ay tanıtılacak. Solarin akıllı telefon kullanıcıların kabusu haline gelen dinlenme, veri sızıntısı ve kişisel bilgi hırsızlığına karşı tamamen korumalı olarak gelecek. Telefonun sadece Ar-Ge’si için 72 milyon dolarlık bir fon ayrılmış. Sirin Labs CEO’su Moshe Hogeg, "Solarin, neredeyse askeri sınıf güvenliği ile mevcut en ileri teknolojiyi getiriyor” dediği cihazın önümüzdeki ay tanıtılacağını açıkladı.

Telefon Android işletim sistemine dayalı olarak geliştiriliyor. Bunun yanı sıra, üç yıl sonrası ileri teknolojiyi üzerinde barındıracak şekilde hazırlanıyor. Hogeg Reuters'a verdiği demeçte, telefonun en az 20 bin dolar fiyat etiketine sahip olacağını da söyledi. Bu fiyat etiketiyle telefonun belli bir kesime göre tasarlandığı açıkça belli oluyor. Sirin Labs’ın bu fiyata karşı ortaya koyduğu savunma ise şöyle; saldırıya uğrayarak kaybedilen veriler bu fiyattan daha değerli. Bu yüzden fiyat belli kişiler için hiç de önemi olmayacak.

Solarin’in hedef kitlesi elbette bizler değiliz. Ancak yüksek güvenliğe ihtiyaç duyabilecek kişilerin son derece yüksek rütbeli profesyoneller olacağı kesin görünüyor. 

En Güçlü ve En Pahalı Telefon Vertu Signature Touch Piyasaya Çıkıyor

YORUMLAR