Dünyanın En Hafif Akıllı Telefonu: Win Q900

Dünyanın En Hafif Akıllı Telefonu: Win Q900

Gelişen teknoloji şirketler arasındaki rekabeti iyice doruğa çıkardı. Akıllı telefon üreticileri arasında sürekli gelişen bu sıcak savaşa XOLO şirketi yeni bir boyut kazandırdı.

Dünyanın en hafif telefonunu yapan XOLO, bu telefonu sadece hafifliği ile bırakmadı ve güzel bir işletim sistemiyle de süsledi. Dünyanın en hafif telefonunun işletim sistemi tercihi Microsoft'un geliştirmiş olduğu Windows Phone olacak.

XOLO firmasının üretmiş olduğu Win Q900 markalı telefon sadece 100 gram ağırlığında. Bu telefon dünyanın en hafif telefonu olma lakabını elinde almış durumda fakat Q900 teknik özellikler konusunda diğer telefonlardan oldukça geride kalmış.

4.7 inç bir ekrana sahip olan bu telefon 720 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın Full HD olmayıp HD olması hoş olmamış. 1 GB RAM'e sahip bu telefonda Snapdragon işlemci ve Adreno grafik desteği bulunuyor. 1800 mAh'lik bir bataryası ve 8 MP'lik ön kamerası da performans olarak oldukça düşük kalmış. 2 MP'lik ön kamerasını da atlamamak gerekli. Orta seviye denilen cihazlar kategorisine koyabileceğimiz bu telefonun fiyatı ise 200 Dolar.

YORUMLAR