Dünyanın En Hızlı Arabası Bloodhound Yeni Rekor Sürüşüne Hazır

Dünyanın En Hızlı Arabası Bloodhound Yeni Rekor Sürüşüne Hazır

İngiltere'nin Bristol kentinde geliştirilen ve testleri başarıyla devam eden Bloodhound yeni bir test sürüşüne daha hazırlanıyor. Bir otomobilden çok rokete benzeyen Bloodhound'un önüne bir de sivri uç takıldı.

Aracı geliştiren ekip, önümüzdeki Ağustos ayında bir havaalanı pistinde düşük hızla deneme yapmayı planlıyor. Eğer test başarılı olursa, Bloodhound dünya sürat rekorunu kırma denemesini yapmak üzere Güney Afrika'ya gidecek. Bloodhound tasarımcıları saate 1.600 km hızı denemek istiyor.

Bloodhound’u tecrübeli bir şoförün kullanması imkansız o yüzden aracı İngiltere Hava Kuvvetleri'nden Filo Komutanı Andy Green kullanacak. Komutan Green daha önce saatte 1228 km ile daha önceki dünya rekorunu elinde bulunduran bir pilot olduğu için oldukça tecrübeli.

Bloodhound, ya da Türkçe adıyla Tazı’nın motorunda bir Eurofighter jet uçağının motoru ve buna daha da fazla hız katmayı sağlayan ekstra bir roket bulunuyor.

Aracın montajı için İngiltere'nin en gelişmiş şirketlerinin uzmanlığı ile en ileri teknolojiden yararlanıldı. Proje çerçevesinde daha önce benzeri olmayan yaklaşık 700 özel parça üretildi. Bristol'daki merkeze hemen her gün bu yeni parçalar gönderiliyor ve Bloodhound’un geliştirilmesine devam ediliyor.

Bloodhound'a gelene kadar hız rekor denemelerinde neler olmuş, nasıl arabalar denemeye katılmışlar görmek için videomuzu izleyebilirsiniz. 

Audi Elektrikli Araba Yarışında Tesla’yı Ezmek İstiyor

Uçan Araba Devri Terrafugia ile Başlıyor

Mercedes'ten Çarpıcı Bir Sürücüsüz Araba Konsepti

Gran Turismo 6 Araba ve Modelleri

YORUMLAR