Dünyanın En Hızlı Kablosuz İnternet Bağlantısı Karşınızda!

Dünyanın En Hızlı Kablosuz İnternet Bağlantısı Karşınızda!

Eğer sürekli kopan ve düşük hızından şikayetçi olduğunuz bir kablosuz internet bağlantınız varsa size güzel bir haberimiz var. Almanya'lı bir grup araştırmacı günümüzün en hızlı kablosuz internet bağlantısından 6 kat daha hızlı bir hızlı internet teknolojisi geliştirdi. Bu kablosuz bağlantı şu an saniyede 7 Gbps olan maksimum kablosuz veri iletim hızını saniyede 40 Gbps'ye çıkarıyor. Bu rakam GB cinsinden ifade edilirse saniyede 5 GB'lık veri transferi yapabileceğimiz anlamına geliyor. Yani bir Blu-ray medyayı 5 saniyede indiriyor olabileceğiz. Bu hız çoğu kablolu fiberoptik bağlantı ile aynı değerde.

Yeni teknolojinin bir diğer avantajlı yönü ise daha uzak mesafelerde etkili olabilmesi. Mevcut teknoloji birkaç metre mesafede etkili olabilirken yeni teknoloji 1 km'lik alan üzerinde etkili olabiliyor. Bu da kablosuz bağlantılar açısından bir rekor.

40 Gbps'lik kablosuz bağlantının en avantajlı yönlerinden biri ülkemiz gibi kablolu fiberoptik yapı açısından başarısız ülkelerde kablo döşeme sıkıntısını ortadan kaldırarak daha çok eve yüksek hızda internet ulaştırabilecek olması.

Bu Cihaz Telefonları 30 Saniyede Şarj Ediyor

YORUMLAR