Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu Vivo X1 Göründü

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu Vivo X1 Göründü

Çinliler sadece çakma ve ucuz ürünleri ile gündeme gelmiyor, ilkler ve enleri ile de gündeme gelmeyi başarıyor. Özelliklede konu teknolojik ürünler olduğunda klonlamada üstüne olmayan Çinliler bu sefer klonlamadı ama kıskandırdı diyebiliriz.

Günümüzde akıllı telefonların git gide incelik ve hafiflik konusunda ileri gittiğini görüyoruz. Bu savaşı özelliklede Apple ve Samsung arasında sık sık görüyoruz, ancak bu sefer iki ezeli rakibin arasındaki bu mücadeleye başka bir firma limon sıktı. Hayır Nokia değil, bu firma adını belki de daha önce duymadığınız bir firma üstelik Çinli bir üretici. Vivo adındaki bu mobil cihaz üreticisi Vivo X1 adındaki yeni mobil cihazı ve sahip olduğu ince tasarımı ile dikkat çekiyor.

Sadece ve sadece 6.55 mm incelikte bir tasarıma sahip olan Vivo X1 en yakın rakibi iPhone 5’e bu konuda 1.1 mm’lik bir fark atıyor ve baktığımızda bu ciddi bir fark olarak göze çarpıyor. Şu an için piyasadaki en ince akıllı telefon olma unvanını elinde bulunduran Vivo X1’in teknik özelliklerine baktığımızda ise; 4.7 inç’lik qHD kapasitif bir ekrana sahip olan cihazda 1.2 GHz’lik çift çekirdekli Cortex-A9 işlemcisi kullanılıyor, 1 GB bellek ve 16 GB depolama alanına sahip Vivo X1, 8 megapiksel kamera ve 2000mAh batarya bulunuyor.

Ayrıca cihazda Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi bulunuyor. Dünyanın en ince akıllı telefonu Vivo X1’in teknik özelliklerinin de oldukça iyi olduğunu söylemeden geçemiyoruz ve fiyatının da 400 dolar olduğunu belirtelim.

YORUMLAR