Dünyanın En İşe Yaramayan Ucube Robotları Yarıştı

Dünyanın En İşe Yaramayan Ucube Robotları Yarıştı

Dünyada sadece Tokyo’da düzenlenen Hebocon robot yarışmasında, hiçbir amacı olmayan ucube robotlar yarıştı. Ancak yarışmanın amacı da en işe yaramayan projeyi ödüllendirmekti.

Garip seks oyuncakları, yeniden tatlandırma makinesi, boru dansı yapan Barbi bebek gibi dünyanın en anlamsız projelerinin bir araya geldiği Hebocon, etkinliğe katılanların da ürünleri yüzlerini ekşiterek izlemesine sebep oldu.

Hebio kelimesi Japonca’da teknik altyapısı yetersiz, tasarımı kötü teknolojik ürünler için kullanılıyor. Yani Türkçe’de kullanılan “tel maşa” ile aynı manaya geliyor. Teknolojiye eli yatkın olmayan ancak birkaç parça malzemeyi bir araya getirip bir elektronik devreye bağlamayı bir şekilde başaran mucitlerin yarıştığı Hebocon, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Hebocon’da yarışanların ilkesi şuydu, eğer en iyi kötü tasarıma sahip değilsen gerçekten kötüsün. Ancak yarışmanın amacı daha çok eğlenmek olduğu için tasarımların son derece eğlenceli olduğunu göz ardı edemiyor ve laf kalabalığını bırakı sizi bazı tasarımlar ve video ile baş başa bırakıyoruz. Bu arada Roma, Atina, Norveç ve Münih’te de Hebocon etkinlikleri yapılıyor.

Hebocon bir garip robot yarışması

İşte Hebocon robot savaşları

Asus Amiral Gemisi Telefonlarının Yanına Bir de Robot Ekledi

YORUMLAR