Dünyanın En İyi Drone Pilotu ve Muhteşem Drift Videosu

drift drone

Drone teknolojisinin iyiden iyiye yayılması ve gelişmesiyle çekim tekniklerinin kökten değişebileceği konuşulanlar arasındaydı. Yakın zaman önce yayınlanan bir drift videosu, bunu kanıtlar nitelikte görüntüleri bizlere ulaştırdı.

Drift yarışları hala otomobil sporları içerisinde yer alıyor ve yüz binlerce seyirciyi kendine çekmeyi başarıyor. Haliyle belirli aralıklarla ortaya lastik kokulu harika görüntüler çıkıyor. Yakın zaman önce yayınlanan bir videoysa bu yarışların neden hala çok ilgi çektiğini, bizlere tekrar gösteriyor.

Mr. Steele takma isimli bir YouTube kullanıcısı tarafından hazırlanan drift klibinin bu kadar çok konuşulmasının sebebiyse drone’un kullanılış şekliydi. Arabaları oldukça yakından takip eden drone, akrobatik hareketlerle yarışın heyecanını bir üst seviyeye çıkarmayı başardı. Yayınlanan videodan sonra Mr. Steele, “Dünyanın en iyi drone pilotu” olarak anılmaya başlarken, yayınladığı kurgulanmış klibin yanı sıra ham görüntülerin yer aldığı video da yüz binlerce kişi tarafından izlendi.

Yarışın aksiyon dolu anlarını izleyiciye aktarabilen görüntüler çeken ve bunu beklenmedik açılarla yapan Mr. Steele tarafından çekilen ve ham halde YouTube’a konulan o videosuysa hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.