Dünyanın İlk 360 Derece Kayıt Yapabilen Telefonu Yezz Sfera Görücüye Çıktı

Dünyanın İlk 360 Derece Kayıt Yapabilen Telefonu Yezz Sfera Görücüye Çıktı

Mobil dünyanın devleri arasından sıyrılarak piyasaya hızlı bir giriş yapmak isteyen Yezz Mobile, dünyanın ilk 360 derece kayıt yapabilen akıllı telefonunu üretti.

Henüz çift kameralı telefonlara yeni yeni alışmışken piyasada adı nadir duyulmuş olan Yezz Mobile, çılgın bir projesiyle adını duyurdu. Dünyanın ilk 360 derece kayıt yapabilen telefonunu üretmeyi başarabilen Yezz Mobile, bu telefonu CES 2016 kapsamında tanıttı. Oldukça iddialı görünen üreticinin bu telefon ile sektörde ne kadar tutunabileceği ise merakla bekleniyor.

360 derecelik videoların ve sanal gerçekliğin yavaş yavaş popüler hale geldiği günümüzde dev telefon üreticileri arasından sıyrılmayı başarabilen Yezz Mobile, telefon piyasasını hareketlendirecek bir hamleye imza attı. CES 2016 kapsamında herkesten habersiz olarak telefonunu tanıtan Yezz Mobile, bu telefon ile akıllı telefon piyasasının hareketlenmesini sağlayacak. Dünyanın ilk 360 derece kayıt yapabilen kamerasına sahip telefonunu üretmeyi başarabilen Yezz Mobile, bu hamlesiyle ilgi odağı oldu. ABD çıkışlı üretici kameranın MP cinsinden özelliklerini belirtmedi ancak kameraların HD çözünürlüklü olduğu biliniyor. Önde ve arkada birer adet balık lensli kamera ile 360 derecelik görüntü elde etmeyi başarabilen firma bu görüntüleri kolay bir şekilde YouTube gibi platformlara yüklenmesini de sağlıyor. 

Aksiyon kameralarından alışık olduğumuz 360 derecelik görüntüleri telefon ile kaydetmeyi başarabilen Yezz Mobile, bu telefon için çeşitli aksesuarlar üretmeyi de ihmal etmemiş. Telefonun diğer özellikleri ise şu şekilde;

  • 5.5 inç HD IPS Ekran
  • 2 Ghz MediaTek Helio P10
  • 3 GB RAM
  • 32 GB Depolama alanı
  • 3000 mAh Pil gücü
  • Android 6.0 Marshmallow

Telefonun özellikleri diğer amiral gemileriyle kafa tutmaya yetmese de Yezz Sfere 360 derecelik kamerası ile bir adım öne geçebilir. Üreticinin yayınladığı tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nikon'dan GoPro'ya Rakip Bir Aksiyon Kamerası Geliyor

GoPro Kameranızı Artık Apple Watch Üzerinden Kontrol Edebilirsiniz

YORUMLAR