Dünyanın İlk '3D Yüz Tanıma Sistemi' iPhone 8 ile Gelecek

Dünyanın İlk '3D Yüz Tanıma Sistemi' iPhone 8 ile Gelecek

Apple’ın 10. yılına özel üretilecek olan iPhone 8 hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Şimdi de 2017 çıkışlı iPhone’ların 3D yüz tanıma sistemine sahip olacağı konuşuluyor. Dünyada bir ilk olacak olan 3D yüz tanıma sisteminin tedarikçisi ise LG olacak.

Güney Kore medyasından The Korea Economic Daily’nin raporuna göre LG Innotek, iPhone 8 için geliştirilecek olan 3D yüz tanıma sisteminin tedarikçisi olacak. İhtimal dahilinde ifadelerin yer aldığı raporda LG’nin yüz tanıma sistemleri için yaklaşık 238 milyon dolar tutarında yatırım yapacak. Ayrıca LG’nin yalnızca yüz tanıma sistemleri odaklı yeni bir fabrika kuracağı da iddia edildi.

KGI Securities’in Apple’dan sorumlu analisti Ming-Chi Kuo, İsrail firması PrimeSense’in Apple tarafından satın alınmasının ardından iPhone’ların, 3D algılama özelliklerine sahip kamera sistemine sahip olacağını dile getirmişti. Ayrıca İsrailli şirket, daha önce Microsoft Xbox için ilk Kinect’i geliştirmişti. Yine Kuo’nun iddiasına göre, iPhone 8, önüne koyulan nesnelerin yerini ve derinliğini belirleyen iki kızılötesi modül ile donatılacak.

Dünyada bir ilk olacak 3D yüz tanıma sistemi ile görsel güvenlik uygulamaları, boyut daha kazanmış olacak.

iPhone 8'in Yeni Görselleri Ortaya Çıktı

Yeni iPhone'lar Suyu Dışarı Püskürtebilecekler

YORUMLAR