Dünyanın İlk Akıllı Bardağı: Vessyl

Dünyanın İlk Akıllı Bardağı: Vessyl

Silikon Vadisi'nin son projelerinden birisi olan Vessyl, size mucize ya da büyü gibi gelebilir fakat değil. Tamamen gerçek olan proje ön siparişlerini almaya başladı bile. Peki nedir bu Vessyl?

Belki de teknolojinin ulaştığı son nokta olarak tanımlayabileceğimiz Vessyl, dünyanın ilk akıllı bardağı diyebiliriz. Geliştirmesi 7 sene süren bu akıllı bardak size ne içtiğinizi ve içtiğiniz şeyin besin değerlerini tam olarak ve gerçek zamanlı şekilde, yan tarafında bulunan LED ekrana yansıtıyor. Bununla birlikte bir iPhone uygulaması yardımıyla size tükettiğiniz içeceklerle ilgili alışkanlıklarınız, içeceklerden kaç kalori aldığınız ve daha fazla proteine ihtiyacınız olup olmadığı gibi bilgileri de veriyor.

Normalde kilo vermeye çalışırken kalori takibi yapmamız gerekir fakat bu hakikaten zahmetli bir iştir, zira gidip içtiğiniz içeceğin kalorisini öğrenmek ve bunu daha sonra bir yerlere yazarak takibini yapmak vakit kaybıdır. Ama Vessyl ile hiç böyle uğraşlara girmenize gerek yok. Örneğin normalde kola içerken o kadar çok düşünmeyiz, sonuçta altı üstü bir kola içiyoruzdur ama bir teneke kutu kolada 140 kalori, 10 gr şeker ve 10 gr karbonhidrat olduğunu bilseydiniz bu kadar kolay içmeye devam edebilir miydiniz? İşte bu yüzden Vessyl'in sunduğu en önemli özelliklerden birisi, basit gibi görünse de, sizi alışkanlıklarınızı değiştirmeye yönlendirmesi diyebiliriz.

Besin içerikleri haricinde Vessyl'in size sunduğu bir diğer özellik ise içeceğinizin kirlilik ve bozulma oranını göstermesi. Diyelim ki buzdolabınızda uzun süredir bekleyen bir süt var ve bunun bozulup bozulmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Tek yapmanız gereken sütü akıllı bardağa koymak ve sizin için besin değerlerini, bozulup bozulmadığını, kalorisini ve daha pek çok bilgiyi otomatik olarak hesaplamasını beklemek.

Kilo vermek, sağlıklı yaşamak, su içmeyi hatırlamak, daha iyi uyumak, daha az şeker tüketmek ve gün içinde aldığınız kafeini sınırlandırmak istiyorsanız Vessyl'in web sitesinden ön siparişinizi vererek akıllı bardağınıza 2015'in ilk çeyreğinde kavuşabilirsiniz.

Android İçin En İyi 10 Diyet Uygulaması

Sleep Better ile Ne Kadar Sağlıklı Uyuduğunuzu Öğrenin

YORUMLAR