Dünyanın İlk Akıllı Mumu Tanıtıldı!

Dünyanın İlk Akıllı Mumu Tanıtıldı!

Hayatımızın temel taşlarının artık akıllı cihazlara bağlandığı bir dünyada yaşıyoruz. Telefonlarımız, televizyonlarımız, lambalarımız, termostatlarımız derken işin ucu Ludela isimli bir markayla mumlara kadar geldi.

LuDela, kullanıcıların belki de asla satın almayacakları teknolojik aletler listesinde son sıralarda olabilir; ancak mumun üreticisi açısından süper bir yenilik olabilir. Ünlü bir mum üreticisi tarafından üretilen LuDela, dünyanın ilk akıllı mumu olma özelliğine sahip. LuDela, akıllı telefon ya da tabletiniz üzerinden kontrol edilebilir ilk mum ve siz evde yokken mumları yakıp, söndürmenize yarıyor. 

Mumun en önemli müşteleri arasında ise devasa şatolarda yaşayan vampirler bulunuy... Şaka bir yana LuDela, bir süredir evlerde kullanılan akıllı lamba sistemlerine benzer şekilde çalışıyor. Wi-Fi hattınıza bağladığınız mumlar, akıllı cihazınız üzerindne uzaktan kontrol edilebiliyor ve yakılıp söndürülebiliyor. Gerçek bir mumun içine yerleştirilen sistemle birlikte, evinize döndüğünüzde gerçek mum ışıklarıyla kuşatılmış bir ortam yaratmanız böylece mümkün oluyor.

Henüz satın almaya açık olmayan mumlar, yakın zaman sonra piyasaya sürülecek. 99 dolar yani 294TL fiyat etiketiyle satılacak mumlar içim hazırlanan tanıtım filmini ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR