Dünyanın İlk Aktif Uyku Monitörü Görücüye Çıktı

Dünyanın İlk Aktif Uyku Monitörü Görücüye Çıktı

Nanoteknoloji çılgınlığının yanında, nöroteknoloji çılgınlığını da göz ardı etmememiz gerekiyor. Dünyanın ilk aktif uyku monitörü Dreem ise sonunda ilk gösterimini yapıyor.

Teknolojinin her ne kadar korkutucu yanları olsa da, günlük hayatta işimize yaradığı taraflar bir hayli fazla. Rythm adlı teknoloji firması bugün firma olarak ilk duyurusunu yaptı ve ilk ürünleri olan Dreem'i tanıttı. Aynı VR gözlüklerdeki gibi kafa bandı şeklinde olan sistem, aktif uyku monitörü olarak adlandırılıyor. EEG sensörlerine sahip olduğu açıklanan Dreem'in diğer teknolojilere nazaran daha basit sisteme sahip olduğu, buna rağmen çok daha stabil bir şekilde çalıştığı da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Bu giyilebilir cihazı diğerlerinden ayıran özellik, kişinin uyku düzenine ve uyku şekline göre kendini ayarlayabiliyor olması. Örneğin, uyku düzenine göre dışardaki sesleri azaltabiliyor ya da buna uygun kendini modifiye edebiliyor. 350 dolarlık bu sistemin sabah yaşanılan yorgunluk hissini tamamen yok ettiği söyleniyor.

iOS ve Android sistemlerle birlikte çalışan Dreem'i kendi sitesinden inceleyebilir, dilerseniz sipariş edip deneyebilirsiniz.

YORUMLAR