Dünyanın İlk Esnek Ekranı Samsung Tarafından Duyuruldu

Dünyanın İlk Esnek Ekranı Samsung Tarafından Duyuruldu

Samsung'un yeni nesil ekranlarını geliştirdiği yan kuruluş olan Samsung Display, bugün dünyanın ilk "gerilebilir" esnek ekranını Los Angeles'ta düzenlenen SID 2017'de sergileyeceğini duyurdu. Salı gününden Perşembe gününe kadar devam edecek olan SID 2017, ekran teknolojilerinde önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak.

Samsung, gerilebilir OLED ekranın her iki yöne de bükülebildiğine ve benzersiz olduğuna dikkat çekiyor. Şirketten daha önce duyduğumuz esner panellerden farklı olan bu ürün, ileri teknolojide yeni bir devri de başlatmış olacak. 

Endüstri uzmanlarının görüşü de bu yönde. Uzmanlar, gerilebilir OLED ekranların pazardaki diğer ekran türlerine göre daha ileri teknoloji gerektirdiğini ve bu nedenle sektördeki en iyi ürün olarak görülebileceğinin altını çiziyorlar. 

Samsung, bu ekranın yüksek çözünürlük seviyesini kaybetmeden 12 milimetre kadar gerilebileceğini söylüyor. Etkinlikte ekranın 9.1 inçlik versiyonlarını sergileyecek şirket, şimdilik IoT cihazları için bir uygulama yapacaklarını ifade etti. 

Ekran ile ilgili bilgiler ve görüntüler gelmeye başladıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Samsung Galaxy S8'in Hızlı Şarjı Ekran Açıkken Çalışmıyor

YORUMLAR