Dünyanın İlk Jetpack Yarış Ligi 2019'da Başlıyor

Jetpack kıyafeti

Gta serilerini oynayan hemen hemen herkesin hatırladığı "rocketman" hilesi gerçek oldu. İnsanlar artık jetpack yarışı yapmaya başlayacaklar ve bu yarışlar için bir lig bile kuruldu. JetPack yarışlarının nasıl olduğunu merak ettiğinizi hisseder gibiyiz. JetPack Aviation'da (JPA) 12 ay boyunca yapılan testler sonucunda jetpack'lerinin birbirine yakın güvenli bir şekilde uçup uçamayacağı araştırıldı.

Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda JetPack Aviation (JPA) 2019 jetpack liginin kurulmasına karar verildi. Testler yapılırken JetPack Aviation (JPA) Youtube kanalında yayınlanan bir video insanları daha da meraklandırmayı başardı.

Yayınlanan videoda yapılan açıklamalarda JetPack Aviation pilotlarından iki tanesinin yan yana birlikte uçtuğu belirtildi. Ayrıca yapılan ilk denemelerin su üzerinde olmasının, havada bir terslik yaşanması durumunda olası kazaların önüne geçilmesi adına yapıldığı açıklandı. İlerleyen yıllarda zeminde su olmayan yarışların yapılacağı da bildirildi. Bu arada Tarihte ilk defa iki jetpackin yan yana uçtuğunu da söylemeden geçmeyelim.

JetPack Aviation'un CEO'su ve pilot David Mayman bir dizi açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada “Hepimiz bu konuda gerçekten heyecanlıyız, tarihte ilk defa iki jetpack birlikte uçurak gitti, çok büyük miktarda test yaptık ve şimdi yarışmanın zamanı geldi” sözlerine yer verdi.

Ayrıca yapılan basın açıklamasında JPA'nın, 2019 yılında denemelere katılmaya nitelikli takımları davet edeceği ve yarış liginde kullanılan JPA jetpack'lerin 200 milden fazla uçabildiği belirtildi. Şirket son olarak jetpack yarış sporunun hızla büyümesini hedeflediklerini takipçileriyle paylaştı.

Sizler jetpack yarış ligi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu lig tutar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!