Dünyanın İlk Lazer Işıklı Kulaklığıyla Tanışın!

Dünyanın İlk Lazer Işıklı Kulaklığıyla Tanışın!

Akıllı telefonlar yaygınlaştığından beri kulaklıklarımız olmadan dışarı çıkmaz olduk. Özellikle müzik tutkunlarının hayatında kulaklıkları ayrı bir yer tutar. Kickstarter'da başlayan bir proje  tam da bu müzik tutkunlarının -özellikle kulaklıklarının görünümlerini de önemseyenlerin- aklını başından alacak cinsten. Glow, dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı.Corning firmasının Fibrance adlı ışıklandırma teknolojisini kullanan Glow kulaklıklar, (eğer merak eden varsa, Corning firması aslında çok yakından bildiğiniz Gorilla Glass camlarının üreticisi) müziğin ritmine göre ışıldıyor. Hatta bunun epey ötesine geçip, kalp ritimlerine göre yanıp sönebiliyor. Bu şahane kulaklıkların tek özelliği de yalnızca kulaklık olmaları değil. Glow kulaklıklarla medya oynatma, aramalara cevap verme, tek tuşla sesli asistanı aktifleştirme, fotoğraf çekme ve sms şablonları kullanma gibi eylemler gerçekleştirilebiliyor. 

Bağış kampanyasının bitmesine 44 gün kala Glow, 100.000$'lık havuzu şimdiden doldurdu. 593 kişi tarafından desteklenen Glow kulaklık, 124,470$ destek toplamış durumda ve her geçen gün bu miktar artıyor. Kulaklığın bahsedilen özellikleri, bağış miktarının durumuna göre hayata geçirilecek. Mesela kulaklığın kalp atışlarımıza göre yanıp sönmesi ve renk değiştirmesi için 1.000.000$ bağış toplanması gerekiyor. 

Bir Glow kulaklığa sahip olmak isteyenlerin en az 127$ bağış yapması gerekiyor. Bu bağışı yaptıktan sonra kulaklıklar 2015 yılının Temmuz ayında sahiplerini bulacak. Glow'un tanıtım videosu ise aşağıda yer alıyor:

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Dexmo Dış İskelet Projesi Kickstarter'da!

YORUMLAR