Dünya'nın İlk Projeksiyonlu Akıllı Saati: Ritot

Dünya'nın İlk Projeksiyonlu Akıllı Saati: Ritot

Teknoloji devlerinin giyilebilir teknoloji ürünleri üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam ederken, bir yenilik de Michael Medvid isimli şirketten geldi. Şirketin ürettiği akıllı saatin projeksiyonlu olması dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.
Görünüş olarak bileklikten farkı olmayan bu saat, projeksiyon teknolojisiyle saati bileğe yansıtarak, kullanıcıların bileklerini sallayarak ya da üzerindeki butona tıklayarak saatin bileğe yansımasını görebiliyor. Yansıma görüntüsü 10 saniye durduktan sonra kayboluyor. Bu anlamda bu akıllı saat, dünyanın ilk projeksiyonlu saati olarak anılıyor.

Akıllı saat, Bluetooth teknolojisini kullanıyor ve telefonlarla da bağlantı kurabilme özelliğine sahip. Sadece saati göstermekle kalmayıp, aynı zamanda telefonunuza gelen mesajlar, e-posta ve çağrı bilgilerini de aynı şekilde bileğe yansıtabiliyor.

Ukraynalı şirket tarafından geliştirilen ve ilerleyen zamanlarda piyasaya sürülecek olan akıllı saatin ne kadar rağbet göreceği merak konusu. Ritot isimli akıllı saat, 160 dolar yani ortalama 300 TL’den satışa sunulacak.

Çin, Line Kullanmayı Yasakladı

YORUMLAR