Dünyanın İlk Wi-Fi 6+ Router’ı Huawei İle Duyuruldu

Huawei şirketinin yeni router’ları Wi-Fi AX3 ve 5G CPE Pro 2 olurken Wi-Fi AX3, dünyanın ilk Wi-Fi 6+ router’ı olarak görücüye çıktı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Huawei, düzenlediği lansmanla bir dizi yeni 5G ürününü tanıttı. Burada ana ürün olarak, yüksek hızlı bağlantı sağlayacak iki router gösterildi. 

Huawei şirketinin yeni router’ları Wi-Fi AX3 ve 5G CPE Pro 2 olurken Wi-Fi AX3, dünyanın ilk Wi-Fi 6+ router’ı olarak görücüye çıktı. Sirket, düzenlediği lansman ile birlikte birbiriyle bağlantılı ürünlerin kullanacağı yeni teknoloji konseptini tanıttı. Böylece şirket çok çeşitli ürün stratejisini devam ettirmiş oldu.

Dünyanın ilk Wi-Fi 6+ router’ı sağlam bağlantı kuracak

Ortaya çıkan lansman; cihazları sürekli olarak bağlantı içinde tutacak yeni router'lar, Wi-Fi AX3 ve 5G CPE Pro 2 de şeklindeydi. Tüm bu cihazların çevrimiçi olarak bir ekosistemde yer alacağı yeni konsepte Mate X’ler ve Honor View 30 Pro’lar da dahil oldu.

Tüm bu cihazların her zaman mobil veriye bağlı olamayacağını düşünen Huawei, cihazların veri bağlantısını devam ettirebilmesi için Wi-Fi AX3 üzerinde çalıştı. Bu konuda son derece de başarılı oldu. Ayrıca; Wi-Fi AX3, özel bir Gigahome marka Wi-Fi 6 yonga setine sahip yeni bir router serisi olarak kullanıcılara tanıtıldı.

Şirket, bu bağlantı türlerinin dinamik dar bant teknolojisi aracılığıyla 160 MHz’e kadar ulaşabilmek için frekans bant genişliklerini ayarlayarak Wi-Fi 6+ sunduğunu söylüyor. Ayrıca, ortam duvarlarını kullanarak daha sağlam kablosuz bağlantı sağlamak da mümkün. Ayrıca Wi-Fi AX3, Huawei’nin geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ile çalışan ilk router olarak bilinecek. Huawei ürünleri, bağlantı konusunda önemli bir destek olabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR