Dünyanın İlk Yapay Zekalı Avukatı'ndan Büyük Başarı

Dünyanın İlk Yapay Zekalı Avukatı'ndan Büyük Başarı

Ücretsiz hizmet veren avukatlık servisi DoNotPay, sadece 21 ayda 4 milyon dolarlık park cezasından insanları kurtardı. Dünyanın ilk yapay zekalı avukatı olma özelliğini taşıyan bu bot, 19 yaşındaki yaratıcısının söylediğine göre daha fazla işleve sahip olacak. 

Yapay zeka avukatı chatbot Londra ve New York'ta kesilen 160 bin park cezasına başarılı bir şekilde itiraz etti. 19 yaşındaki yaratıcısı tarafından "dünyanın ilk robot avukatı" olarak adlandırılan hizmet, Standford Üniversitesi öğrencisi Joshua Browder tarafından oluşturulduğunda bu denli başarılı olacağı tahmin edilmiyordu. Kullanıcıların DoNotPay ile bir sohbet arayüzünde park cezalarına itiraz ettiği hizmetin ilerleyen dönemlerde çok konuşulacağı düşünülüyor. 

Sadece 21 ay içinde Londra ve New York'ta büyük başarıya ulaşan DoNotPay, şimdiye kadar 250 bin davaya baktı ve bunların 160 bin kadarını kazandı. Toplamda yüzde 64 dava kazanma başarısı gösteren dünyanın ilk robot avukatı, kullanıcıları tam 4 milyon dolarlık park cezasından da kurtarmış oldu. Uygulaması hakkında açıklama yapan Browder, "Ben insanların park cezaları konusunda toplum içinde savunmasız olduğunu düşünüyorum. İnsanlar park cezası deyip geçebiliyorlar ama bu yerel yönetimler tarafından istismar ediliyor." diye konuştu. 

Pleurobot: Yürüyen, Sürünen ve Yüzen Robot ile Tanışın

Tesla Model 3 ile İlgili Yeni Dedikodular Var

YORUMLAR