Dünyanın İlk Yapay Zekaya Sahip Erkek Seks Robotu Satışa Çıkıyor

Yapay Zekaya Sahip Erkek Seks Robotu Henry Satışa Çıkıyor

California merkezli RealBotix şirketi, kadınlar için tasarlanan dünyanın ilk yapay zeka tabanlı erkek seks robotu Henry’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018 fuarında, tarihin ilk kadın seks robotu olan ve sahip olduğu yapay zekası sayesinde karşıdaki kişiyle insanlar gibi sohbet edebilen Harmony’i gün yüzüne çıkartan şirket, robotun erkek versiyonu Henry’i çok yakında satışa sunacak.

RealBotix, Henry’nin yalnızca ‘insan üstü bir cinsel performans’ vaat etmediğini söylüyor. Seks robotunun, sahip olduğu yapay zeka sayesinde karşıdaki insanın ruh haline uygun romantik cümleler kurabildiğini belirten şirket, bir kadının istediği her şeyin Henry’de olduğunu söylüyor.

seks robotu henry

‘Bir seks robotundan fazlası’ sloganıyla pazarlanan Henry, 9 bin ila 11 bin Sterlin arasında bir fiyata sahip olacak. Diğer taraftan, RealBotix CEO'su Matt McMullen tarafından geliştirilen Henry'nin kişiliği akıllı telefona yüklenen bir uygulama ile seçilebiliyor.

“Henry sizin gün içinde neler yaptığınızı dinleyebiliyor, korkularınızı ve umutlarınızı aklında tutabiliyor ve sizi sonsuz şekilde sevip kucaklayabiliyor”  diyen şirket, kadınların robotun performansını istedikleri gibi ayarlayabileceklerini ve istedikleri takdirde silikon cinsel uzvunu değiştirebileceklerini açıkladı.

Konuşmalarına uygun bir şekilde ağız hareketleri yapabilen, gözlerini kırpabilen ve başını oynatabilen Henry, insanlarla göz teması kurabiliyor.

erkek seks robotları

RealBotix CEO’su Matt McMullen, seks robotlarının yalnızca cinselik için olmadığını aynı zamanda sevgilisi olmayan insanlar için yeni bir umut kapısı olduğunu belirtiyor. McMullen, Henry’nin  yapay zekasını geliştirmeye devam edeceklerini ve robotun 2019 yılının başlarında müşterilerle buluşacağını kaydetti.

İngiliz Daily Star gazetesine konuşan, dünyanın önde gelen yapay zeka araştırmacılarından Dr. David Levy, erkek seks robotlarının kadın seks robotlarından çok daha popüler hale geleceğini belirterek, “Eminim kadınlar, erkeklere eşit derece çekici bir robotla arkadaşlık kurmak isteyecektir”  dedi.

YouGov’un geçtiğimiz yıl seks robotları hakkında yaptığı anket sonuçlarına göre, 2067 yılında Amerika’daki insanların yarısı robotlarla cinsel ilişki kuracak.

Uzmanlar 2050 yılına kadar robotlarla cinsel ilişkinin, insanlar arasındaki cinsel ilişkiden çok daha fazla olacağını iddia ediyorlar. 

Dünyanın yapay zekaya sahip ilk kadın seks robotu Harmony: