Duolingo, Windows Phone Kullanıcılarına Merhaba Dedi!

Duolingo, Windows Phone Kullanıcılarına Merhaba Dedi!

Android ve iOS kullanıcıları arasında uzun zamandır sevilerek kullanılan sözlük uygulaması Duolingo, 50 Milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra Windows Phone kullanıcılarına da ulaşmaya karar verdi.

Mail adresinizle birlikte profil açtığınız bu uygulamada size sunulan dil paketlerini öğrenmek için referans dilini seçmeniz gerekiyor. Referans diline göre farklı dersler almanız mümkün. Örneğin Türkçe referans olarak kullanılacaksa sadece İngilizce öğrenebiliyorsunuz ancak Almanca'da İngilizce veya Fransızca seçenekleriniz mevcut. İngilizce üzerinden dil öğrenmek isteyenler için ise seçenek sayısı azami seviyede.

Profilinizle giriş yaptıktan sonra seçtiğiniz dil paketinde farklı seviyelerde dil öğrenmeniz mümkün. Size verilen can sayısı kalplerle şekillendirilmiş ve her hatalı seçim yaptığınızda bir kalp kaybediyorsunuz. Belirlemiş olduğunuz seviyeye göre hatasız bir şekilde hayatta kalmanız gerekiyor. Oyun ve eğitimi güzel bir şekilde bir araya getiren ve görsel anlatımı başarılı olan Duolingo, farklı soru yöntemleri de öğrenme kabiliyetinizi geliştiriyor.

Mola verdiğiniz herhangi bir yerde göz atıp vakit öldürebileceğiniz bu uygulama, benzer işler için tercih edebileceğiniz çerez oyunlarla kapışabilecek bir eğlence yaratmayı başarıyor. Windows Phone kullanıcıları için geç bile kalan bu uygulama kaçırılmaması gereken bir dil öğrenme paketi.

Duolingo kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan butondan ücretsiz indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR