Duolingo'nun Sohbet Botları Yabancı Dil Öğrenmeyi Kolaylaştıracak

Duolingo'nun Sohbet Botları Yabancı Dil Öğrenmeyi Kolaylaştıracak

Kullanıcılara hızlı ve kolay bir şekilde yabancı dil öğrenme konusunda yardımcı olan Duolingo servisi yeni sohbet botları sayesinde bize yabancı dilde mesajlaşma yoluyla pratik yapma imkanı verecek. Duolingo, uzun bir süredir sunduğu mobil uygulamalar aracılığıyla farklı dilleri öğrenme konusunda çözüm sunmakta. Uygulamanın standart eğitim yöntemi şu ana kadar bize yabancı dil öğrenme ve geliştirme konusunda hizmet verirken yeni kullanıma açılan sohbet botları pratik yapmamızı ve yabancı dil bilgimizi pekiştirmemizi sağlayacak.

Bir yabancı dili öğrenmeye çalışırken en önemli noktalardan biri pratik yaparak öğrenilen teorik bilgilerin kalıcı hale getirilmesi. Öğrendiğiniz bir yabancı dili kullanmadıkça bildiklerinizi hatırlamamaya başlarsınız. İşte Duolingo sohbet botları sayesinde tıpkı yabancı bir arkadaşınızla yazışıyormuş gibi yabancı dil pratiği yapabileceksiniz.

Duolingo sohbet botları WhatsApp veya Messenger gibi klasik bir anlık mesajlaşma yazılımının arayüzüne benzeyen bir arayüz üzerinde çalışıyor. Yapay zeka sizin yazdıklarınıza göre cevaplar verebiliyor ve size sorular yöneltebiliyor: 

Duolingo sohbet botları şu an için İspanyolca, Almanca ve Fransızca desteğine sahip. Fakat firma diğer diller için sohbet botlarının da hizmete açılacağı bilgisini paylaşmakta.

Duolingo sohbet botlarıilk olarka Duolingo'nun iOS uygulaması üzerinde kullanıma açıldı. Sohbet botları diğer mobil sürümlerde de yakın zaman içinde kullanılabilecek:

Duolingo Okullar için Ücretsiz Öğrenim Platformu Kuruyor

YORUMLAR