Düşük Fiyatlı iPhone Üretime Hazır

Düşük Fiyatlı iPhone Üretime Hazır

Apple'ın özellikle uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar karşısında mücadele etmekte zorlandığı ve maliyetler nedeniyle yüksek fiyatlara sahip olan iPhone'lara olan talebin giderek düşüş gösterdiği bir gerçek. Bu sorunun önüne geçebilmek için şirket iOS 7 ile birlikte yepyeni bir işletim sistemi ile karşımıza çıkacak ancak sadece bunun yeterli olmayacağını bildiğinden dolayı alternatif arayışlara da girmiş durumdaydı.

Daha önce sizlere aktardığımız Apple Daha Ucuz Bir iPhone Üretecek ve Apple Tamamen Plastik iPhone Patenti Aldı haberlerimizde de açık olacağı üzere Apple hali hazırda maliyetleri düşürebilmek için Samsung gibi plastiğe dönüş yapmayı planlıyor. Çok daha uygun fiyatlı bir iPhone'u mümkün kılacak olan bu yeni modellerin iOS 7'nin yenilikleri ile birlikte iyi satış rakamlarına ulaşacağı düşünülüyor.

Reuters'ın verdiği bilgilere göre Apple ucuz iPhone modelinin üretimine 2013'ün ikinci yarısında başlayacak ve üreticilerden Pegatron ile birlikte çalışacak. Pegatron şu anda Apple'ın iPad Mini için en büyük tedarikçisi. Gözlerin Pegatron'a çevrilmesinin sebebi ise şirketin işgücünü yüzde 40 arttırma kararı almış olması.

Zira Apple'în üreticileri ciddi üretim hazırlıklarına girdiklerinde sahip oldukları personel adedini hatırı sayılır miktarda arttırıyorlar. iPhone 5S üretimine hazırlanan Foxconn da benzer hazırlıklar içerisindeydi.

Plastik ve daha uygun fiyatlı iPhone üretimi ile Pegatron'un gelirlerinde yüzde 40'dan daha fazla artış olması bekleniyor ve cihazın piyasada tutunması halinde bunun daha da artabileceği ifade ediliyor. Özellikle Samsung karşısında büyük bir hezimet yaşayan Apple'ın bu hamlesi sektörde nasıl değişikliklere neden olacak hep birlikte göreceğiz.

CyanogenMod 10.1 final sürüme ulaşmak üzere

YORUMLAR