e-Devlet Mobil Uygulaması Yeni Arayüzüyle Yayında

e-Devlet Mobil Uygulaması Yeni Arayüzüyle Yayında

Devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay yoldan hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılması amacıyla hazırlanan ve kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan e-Devlet Kapısı mobil platformda tamamen yenilendi. Yenilenen e-Devlet mobil uygulaması çok daha kullanışlı ve çok daha fazla şirket ve kurum hizmetine erişim imkanı tanıyor.

Elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetlerine tek bir noktadan (turkiye.gov.tr) erişim kolaylığı sunan e-Devlet kapısı mobil cihazlarda da kullanılabiliyor.

Android, iOS ve Windows Phone platformunda kullanıcılara sunulan e-Devlet uygulaması üzerinden adli sicil kaydı sorgulama, IMEI sorgulama, mobil hat sorgulama, IMEI kaydı yapma, aile hekimi sorgulama, fatura sorgulama, trafik cezası sorgulama, sınav sonuçlarını öğrenme, 4A hizmet dökümü alma ve daha pek çok işlemi kurumlara uğramadan güvenli, hızlı, kolay şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor. Kullanıcıların e-Devlet şifreleri veya mobil imzalarını kullanarak giriş yapabildikleri e-Devlet mobil uygulaması tamamen yenilendi ve materyal tasarımıyla hizmet vermeye başladı.

Yenilenen e-Devlet mobil uygulamasında kurum ve şirket hizmetlerine ulaşmaktan e-Devlet şifresini değiştirmeye, mesajları görüntülemekten profil oluşturmaya pek çok işlem rahatlıkla yapılabiliyor. Beta aşamasında olan uygulamada çok sık olmasa da kapanma veya işlemin bekletilmesi gibi tekrarlamayan sorunlara rastlamak mümkün. Yeni e-Devlet mobil uygulamasını yukarıdaki bağlantılardan indirebileceğinizi, eski e-Devlet uygulamasının artık kullanılmadığını da belirtelim.

e-Devlet Hakkında Merak Ettikleriniz

YORUMLAR