E-Devlet'e Artık Daha Fazla Banka Hesabıyla Giriş Yapabiliyorsunuz

E-Devlet'e Artık Daha Fazla Banka Hesabıyla Giriş Yapabiliyorsunuz

Devlete dair pek çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmemizi sağlayan ve http://turkiye.gov.tr adresinden erişilebilir durumda olan e-devlet hizmeti, bu sene banka hesaplarına giriş bilgileriyle girebilme desteğine sahip olmuştu. Geçmişte illa ki PTT'den parayla şifre satın almanızı gerektiren servis, böylelikle herkesin daha kolay bir şekilde kullanabileceği bir hal almıştı. Ancak gelen banka giriş seçeneklerinin ilk etapta sadece bir iki bankayla sınırlı olması kullanıcılar tarafından pek de memnuniyetle karşılanmamıştı.

Ancak son gelen güncelleme ile birlikte bu sorunun bir kısmı giderilmiş diyebiliriz. Artık daha fazla banka hesabıyla giriş yapabileceğiniz e-devlet, daha geniş kitlelere hitap etmeyi başaracaktır. Aşağıdaki ekran görüntüsünden 12.11.2015 tarihi itibariyle hangi bankaların e-devlete giriş için kullanılabileceklerini görebilirsiniz.

Elbette geçmişte giriş için kullanılabilen e-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı seçenekleri de hala varlığını sürdürmeye devam ediyor. Dolayısıyla e-Devlet'e giriş yapmak istiyorsanız illa ki banka hesabınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Bilhassa kişisel ve finans bilgilerini daha dikkatli kullananlar yine konvansiyonel giriş yöntemlerinden faydalanmaya devam edebilecekler.

Kullanıcıların mobil cihazlarında e-devlet işlemlerini gerçekleştirmek için faydalanabilecekleri e-Devlet Kapısı uygulamasına da göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan faydalanmayı unutmayın.

YORUMLAR