E- devlet'e Erişimde Sorun Yaşanınca, BTK Açıklama Yaptı

E- devlet'e Erişimde Sorun Yaşanınca, BTK Açıklama Yaptı

T.C vatandaşı olan her bireyin elektronik ortamda işlemleri için kullanılan "e-devlet" uygulamasında erişim sıkıntısı yaşanıyor.

Haber ajanslarının verdiği bilgiye göre, saat 10:00 gibi başlayan erişim sorunu için BTK yetkilileri, üniversitelere başvurular yüzünden yoğunluk yaşandığını, gecikmeli de olsa işlemlerin yapılabildiği açıklamasında bulundu.

e-Devlet portaline telefonlarla ya da bilgisayar başından ulaşmaya çalışan kullanıcılar;

"İşleminiz devam ediyor, lütfen beklemeye devam ediniz... Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir." mesajıyla karşılaşıyorlar. Ancak kullanıcılar, "birazdan işlem sonucunuz görüntülenecektir" ibaresine rağmen, ekranda donan mesaj yazısını aşamıyorlar.

BTK Konuya Açıklık Getirdi!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkilileri ise atik davranarak sıkıntıyla ilgili bir cevaba ulaştılar. Yetkililer konuyla ilgili olarak, "Üniversite tercihleri e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle bir yoğunluk yaşanıyor. Gecikmeli de olsa işlem yapılıyor" açıklaması yaptılar.

E-Devlet’ten Alınan Belgeler Artık Resmi Evrak Olabilecekler

SGK Ödeme Başvuruları Artık e-Devlet ile Yapılabilecek

Lisans ve Lisansüstü Burs Başvuruları e-Devlet Kapısında!

YORUMLAR