e-Nabız ile Kişisel Sağlık Bilgileriniz Her Zaman Elinizin Altında

e-Nabız ile Kişisel Sağlık Bilgileriniz Her Zaman Elinizin Altında

Sağlık Bakanlığı'nın yeni hizmete geçirmiş olduğunuz e-Nabız kişisel sağlık sistemi büyük ilgi görüyor. Kullanıcıların web sitesi ile birlikte Android ve iOS mobil uygulamalar üzerinden yararlanabildiği yeni sağlık sistemi, kişiler hakkında tüm detaylı sağlık bilgilerini sunuyor.

Sadece kişisel sağşlık bilgilerini sunmakla kalmayan servis, aynı zamanda izin verdiğiniz kişiler ile bu bilgileri paylaşabilmenizi sağlıyor.

Gittiğiniz sağlık tesislerinden, olmuş olduğunuz muayeneye kadar en ince ayrıntısına kadar inceleme ve kontrol yapmanızı sağlayan e-Nabız sistemi, tahlil sonuçlarınızı gözden geçirme imkanı sunuyor.

Mobil uygulamalarına özel olarak ilaç hatırlatma özelliği eklenen servis sayesinde içmeniz gereken haplarını hiç bir zaman unutmuyorsunuz.

Sisteme giriş yapabilmeniz için e-Devlet şifreniz ya da e-Nabız şifrenizin olması gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa, e-Devlet şifrenizi en yakn PTT şubesinden alabiliyorsunuz. PTT yerine yakın çevrenizdeki sağlık kuruluşlarına giderek doktorunuzdan geçici e-nabız şifrenizi de isteyebiliyorsunuz.

Sağlık geçmişinizi tek bir platform üzerinden kontrol etme imkanı sunan e-Nabız, aynı zamanda almış olduğunuz sağlık hizmetlerini de değerlendirerek, bir nevi geri bildirim sistemi ile sağlık kuruluş ve personellerinin iyileştirilmesini de sağlıyor. Örneğin herhangi bir hastahanede personel tarafından maruz kaldığınız kötü davranışları e-Nabız üzerinden gerekli yerlere iletebiliyorsunuz.

Her zaman açık olan sisteme dilerseniz bilgisayarınızın web tarayıcısı üzerinden girebileceğiniz gibi, daha kolay ve pratik kullanım tercih ederseniz Android ve iOS mobil uygulamalarını da ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz.

Hackerlar Starbucks'ın Mobil Müşterilerini Soydular

YORUMLAR