EA Games'in FIFA Serisi 260 Milyondan Fazla Satış Yaptı

Son yıllarda PES'e karşı ezici bir üstünlük sağlayan FIFA serisinin satış rakamları ortaya çıktı. EA Games'in bugüne kadar 260 milyonu aşkın kopya sattığı ve 28 Eylül'de çıkış yapacak FIFA 19 ile bu rakamın artması beklendiği dile getirildi.

EA Games, FIFA hakkında yeni bilgiler için bazı satış verilerini açıkladı. Geçtiğimiz yılki FIFA 18'in çıkışından bu yana oyunun dünya çapında 24 milyondan fazla sattığını duyuran EA, asıl kozunu mobil pazarda oynadığını ifade etti. FIFA Mobile'ın toplamda 193 milyon indirildiğini belirten yapımcı, futbol kategorisinde öncü olduklarını vurguladı.

Ayrıca Asya odaklı FIFA Online 3 ve FIFA Online 4'ün 115 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip olduğunu belirten EA Games, dünya çapındaki oyunculara sporu sevdirdiklerini söyledi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan FIFA'nın kıdemli yapımcısı Aaron McHardy “Dünya çapında milyonlarca oyuncu için FIFA serisi, sadece bir oyundan daha fazlası oldu" dedi.

Henüz FIFA 19'un pazara çıkmadığını da hatırlatan McHardy, bu oyun ile satışlarda patlama yaşayacaklarını düşünüyor. Geçtiğimiz yıllara oranla daha pahalı olan FIFA 19'da Şampiyonlar Liginin ve UEFA Avrupa Liginin olacağı aynı zamanda Alex Hunter hikayesinin de devam edeceği dile getirildi.

YORUMLAR