EA Games Sunucuları Yılbaşı Öncesinde Çöktü!

EA Games Sunucuları Yılbaşı Öncesinde Çöktü!

Geçtiğimiz yıl yılbaşı arifesinde çöken PlayStation ve Xbox Live sunucularından sonra bu yılbaşı için de oyuncular merakla bir şey olacak mı diye beklerken EA Games sunucuları çökmeye başladı. EA Games yetkilileri resmi bir açıklama yaparak sorunun hemen çözüleceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde bazı hacker grupları tarafından tehdit edilen Steam ve Minecraft'a rağmen ilk olarak EA sunucularında problem yaşandı. Yapılan çalışmalar sonucunda herhangi bir siber saldırı belirtisi görülmemesine rağmen herkes hackerların EA Games sunucularına saldırdığını düşünüyor. Eğer oynadığınız EA Games oyunlarında problem yaşıyorsanız sebebi EA'nin sunucularında düşmeler yaşanması.

Ülkemizde olmasa da yılbaşı için büyük bir tatile giren Avrupa'lı oyuncuları çok üzen bu tür haberler malesef yaşanmaya devam ediyor. Yaklaşık 1 hafta boyunca yılbaşı tatiline giren Avrupa'lı oyuncular bu süre içerisinde saldırı alan büyük şirketlerin oyunlarına erişirken problemler yaşayabilir. Tehdit altında kalan Steam ve Minecraft'a henüz henüz herhangi bir saldırı gerçekleşmezken, tehditi savuran hacker grupları bu tür büyük şirketlerin savunma sistemlerini daha çok geliştirmesi için bu tür saldırılar düzenlediklerini belirtti.

EA Games'in Madden NFL 16, Star Wars: Battlefront ve Titanfall gibi popüler oyunlarını etkileyen sunucu sorunu için EA Games elinden geleni yapıyor ve sorunu en kısa sürede çözmek için uğraşıyor.

Sizce hackerların bu tür tatillerde oyuncuların elinden oyun oynama keyfini alması doğru mu?

YORUMLAR