EA Oyunların Netflix'i Origin Access ile Steam'i Tahtından Edebilir

EA Oyunların Netflix'i Origin Access ile Steam'i Tahtından Edebilir

Eğer yüksek oyun fiyatlarından siz de şikayetçiyseniz ve bilgisayarınızda daha makul fiyatlarla oyun oynamayı istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Origin servisiyle oyunculara kendi bünyesinde geliştirilen oyunları sunan EA, bu platformuyla Steam'in sunduğu oyun çeşitliliği ve makul fiyatlarla baş etmekte güçlük çekiyordu. EA'nın geliştirdiği belli başlı oyunlar haricinde oyuncuların ilgisini çekmekte güçlük yaşayan Origin yeni hizmete açılacak Origin Access servisiyle Steam'e dişli bir rakip olabilecek.

Origin Access temel olarak Netlix'te uygulanan dijital kiralama modelini oyunlar için bilgisayarlarımıza taşıyor. Aylık üyelik ücreti ödeyen oyun severler Origin Access aracılığıyla EA tarafından geliştirilen oyunları 1 ay boyunca diledikleri gibi oynayabilecekler. Oyuncuların Origin Access altında erişebilecekleri oyunlar The Vault adlı kasada toplanıyor. The Vault'ta şu an için 15 adet farklı oyun yer alıyor ve bu oyunlar arasında FIFA 15, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 3, Dragon Age: Inquisition, Dead Space serisi, diğer Dragon Age oyunları, Need for Speed Rivals gibi hit oyunlar yer alıyor. Bu oyunlara zamanla yenilerinin ekleneceği bilgisi de paylaşılıyor.

Oyuncular Origin Access'ten aylık 4.99 $ gibi düşük bir ücret ödeyerek yararlanabilecekler. Bu servis şu an için Türkiye'de aktif değil. Fakat bu sistemin hizmete açılması Steam'in de benzer bir servisi düşünmesine ve hizmete açmasına sebep olabilir. EA de Origin Access'te sadece kendisinin geliştirdiği oyunlara yer vermeyeceğini de açıklıyor. Bu da bize oyun sektörünün önümüzdeki dönemde kızışacağının ve çok daha makul fiyatlarla oyun oynayabileceğimizin ipuçlarını veriyor.

YORUMLAR