EA, Popüler SimCity Oyununu Hazırlayan Stüdyosunu Kapatıyor

EA, Popüler SimCity Oyununu Hazırlayan Stüdyosunu Kapatıyor

SimCity ve The Sims gibi bilgisayar oyunları listelerinde uzun yıllardır üst sıralarda olan ve milyonlarca oyuncuya sahip olan oyunların arkasındaki geliştirici stüdyo 'Maxis Emeryville' kapatılıyor. EA tarafından onaylanan bu kapatma olayı, stüdyonun EA'nın diğer ofislerine taşınması ile son bulacak.

EA'nın diğer ofisleri olan Redwood Shores, Salt Like City, Helsinki ve Melbourne'daki ofislerine dağılacak olan stüdyo geliştiricileri görevlerine devam edecekler. Üzerinde çalıştığı projelere devam edecek olan firma, The Sims 4 için bir genişletme yaması çıkaracak ve hali hazırda var olan oyunlar için destek vermeye devam edecek. Özellikle PC kullanıcıları arasında popüler olan SimCity oyunu, bildiğiniz üzere 2013 yılında Mac platformuna da getirilmişti.

Maxis Emeryville stüdyosunda oynanış scriptleri yazan ekibe liderlik eden ve aynı zamanda bir tasarımcı olan Guillaume Pierre, attığı duygusal Tweet ile Maxis'e veda etti. Maxis'in kapanışı ile ilgili attığı Tweet'te "Eğlenceli bir 12 yıl oldu ama artık ışıkları kapatıp anahtarı paspasın altına koyma vakti geldi." yazan Pierre, takipçilerini biraz hüzünlendirdi.

Maxis stüdyosu kapanmasına rağmen çalışanlar uygun görülen diğer EA ofislerinde çalışmaya ve hem SimCity hem de The sims oyunları için destek vermeye devam edecekleri için aslında işin bizi üzecek bir yanı yok. Neden bir anda duygusal bir havaya kapıldım bilemiyorum ama yine de uzun yıllar boyunca çalıştığınız yerin bu şekilde kapatılarak aynı firma çatısı altında olsa bile farklı bir yerde çalışacağımız söylense, sanırım hepimiz üzülürdük.

EA'nın olay ile ilgili açıklamalarını sizlere iletmeye devam edeceğiz. Siz de SimCity oyunu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

YORUMLAR