EA Yeni Mobil Menajerlik Oyunu FIFA Soccer: Prime Stars'ı Yayınladı!

EA Yeni Mobil Menajerlik Oyunu FIFA Soccer: Prime Stars'ı Yayınladı!

Bilgisayarlar ve oyun konsolları için yayınladığı FIFA 16 gibi başarılı futbol oyunlarıyla tanıdğımız Electronic Arts firması mobil cihazlar için geliştirmiş yeni menajerlik oyununu su yüzüne çıkardı.  FIFA Soccer: Prime Stars adını taşıyan futbol menajerliği oyunu Electronic Arts'ın bu türde yayınladığı ilk oyun olması bakımından önem taşıyor. Bilindiği üzere bu alanda Sega uzun bir süredir Football Manager serisiyle tekel konumundaydı. Electronic Arts'ın bu alana girmiş olması sektörü kızıştıracak ve sonuçta oyuncular gelecekte bu rekabet nedeniyle daha kaliteli oyunlarla karşılaşabilecekler.

FIFA Soccer: Prime Stars ilk aşamada bölge kısıtlamalı olarak yayınlandı. Singapur'da oynanabilen oyunun test aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda şu an için sadece 5 büyük futbol liginin yer alması ve bu ligler arasında Türkiye Süper Ligi'nin yer almaması ise üzücü bir durum. FIFA Soccer: Prime Stars'da İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa liglerinde top koşturan takımlar güncel oyuncu kadrolarıyla birlikte yer alıyorlar. Oyuncular oyuna başladıktan sonra kendi rüya takımlarını şekillendirebiliyorlar, oyuncularını özel mücadeleler aracılığıyla geliştirebiliyorlar ve antrenman planları oluşturabiliyorlar.

FIFA Soccer: Prime Stars'da 3 boyutlu maç motoru yer alıyor

FIFA Soccer: Prime Stars'da maç günü sahaya çıkacak 11'i belirledikten sonra maç stratejilerinizi uygulamaya koyuyorsunuz. Bu stratejilerin nasıl uygulandığını ise oyunun 3 boyutlu oyun motoru aracılığıyla maç içerisinde takip edebilmektesiniz.

Oyun ücretsiz olarak indirilebilmekte. Eğer FIFA Soccer: Prime Stars'ı Android veya iOS cihazlarınızda tüm dünyaya açılmadan önce oynamak isterseniz mobil cihazlarınızda uygulama marketi konumunuzu değiştirerek bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi bu yazılarımızda anlatmıştı:

Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

YORUMLAR