EA'in MOBA Oyunu Dawngate Açık Beta Sürecinden Sonra İptal Edildi

EA'in MOBA Oyunu Dawngate Açık Beta Sürecinden Sonra İptal Edildi

2013'ün ortalarında tanıtılan, EA'in yeni MOBA projesi Dawngate 6 aylık açık beta serüvenini başarısızlıkla tamamladı. Firma Dawngate'in fişini tamamen çekerek projeyi sonlandırıyor.

League of Legends ve DOTA 2 gibi devlerin domine ettiği MOBA türüne son senelerde yaşanan ilgi çok yoğun olduğu için EA de bu piyasaya oynamak istemiş, 3 senedir geliştirmekte olduğu Dawngate'i bu senenin ilkbaharında beta testlerine sokmuştu. Ne yalan söyleyelim daha en başından Dawngate'e olan ilgi çok kısıtlıydı. Beta testlerine katılım ne denli oldu bilinmiyor ancak firmanın oyunu hemen açık betaya alması oyuncu trafiğine ihtiyacı olduğunun da bir göstergesiydi.

"Dawngate ile inşa ettiğimiz oyun aslında piyasada bulunan MOBA oyunlarının basitçe bir kopyası değildi, aksine bu türü birçok farklı yollarla ileri gitmesini sağlayacak bir sistemdi," diyor firmanın genel menajeri Matt Bromberg. Oyunun ilk deneme tahtasına alındığı günden bu yana neredeyse 18 ay geçmiş ve firmanın da bu konuda söylediği tek şey: "beklediğimiz ilerlemeyi sağlayamadık," oldu. "Bu bizim beklediğimiz bir sonuç değildi, ama elbette beta testleri bir şeyleri öğrenmek ve geliştirmek, en önemlisi de nasıl ilerleyeceğimize karar vermek amacıyla yapılan aşamalardır. Biz de Dawngate'i tamamen durdurma kararı aldık."

Dawngate 90 gün boyunca çalışmaya devam edecek, bu süre içerisinde beta aşamasında oyuna para harcayan oyuncuların hepsine para iadesi yapılacak. Bromberg tüm bu iadelerin önümüzdeki 10 gün içerisinde tamamlanacağını söylüyor. Eğer oyuncular arasında bu durumu yaşayanlar varsa, ya da neyi kaçırdıklarını merak edenler için Dawngate.com hala işler durumda. En azından oyun tamamen kaldırılana kadar Dawngate'in neler sunduğunu kendiniz deneyebilirsiniz.

Softcard İle Dokunarak Ödeme Sistemi Windows Phone'a Taşınıyor

Skype Gerçek Zamanlı Tercüman Özelliğini Tanıttı

YORUMLAR