eBay Parola Değiştirme Çağrısında Bulundu

eBay Parola Değiştirme Çağrısında Bulundu

eBay, sistemlerine gerçekleştirilen korsan saldırısı sonrası kullanıcılarına parolalarını acilen değiştirme çağrısında bulunduğunu doğruladı. Kullanıcıların finansal bilgilerine ulaşılıp ulaşılamadığı konusunda ise henüz bilgilerinin olmadığını bildirdi.

Dünyaca ünlü sanal pazar platformu eBay, bir siber saldırıya maruz kalarak sistemlerinde güvenlik açığı olduğunu bir bültenle duyurdu. Kullanıcı parolarının bulunduğu veritabanını içeren şirket bilgi ağlarına girildiğini açıklayan yetkililer, kullanıcılarının tedbir alarak parolalarını değiştirmesini isterlerken, finansal verilerin güvenliği konusunda iç rahatlatıcı bir açıklamada bulunamadılar. Şirket bünyesindeki mühendislerin kullanıcı verileri üzerinde henüz bir işlem tespit etmedikleri, ancak yine de kullanıcıları parola değiştirmeye zorlayacak bir yapı geliştirmekte oldukları da gelen bilgiler arasında. Güvenlik uzmanları parola belirleme konusunda bilinen uyarıları tekrarlayarak, kullanıcılara kendileriyle ilgili ayrıntıları kullanmamaları, sık tercih edilmeyen karakter ve sözcükler seçmeleri, başka bir sitede kullandıkları parolaları kullanmamaları önerilerinde bulunuyorlar.

Saldırının ardından 128 milyon aktif kullanıcısı bulunan şirketin hisse değerlerinde 1.73 puan düşüş yaşanırken; kullanıcıların adı, şifreli parolaları, e-posta adresleri, ev adresleri, telefon numarları ve doğum tarihleri gibi önemli bilgilerinin üçüncü şahıslarca ele geçirilmesinin faturasının ağır olmaması umut ediliyor.

Kaspersky Internet Security En Güvenilir Antivirüs Seçildi

YORUMLAR