eBay'da Ortaya Çıkan Esrarengiz Bir iPhone 50 Bin Dolara Alıcı Buldu

eBay'da Ortaya Çıkan Esrarengiz Bir iPhone 50 Bin Dolara Alıcı Buldu

Teknoloji dünyasında tüm gözler Apple'ın yeni telefonu iPhone 7'ye çevrilmiş durumda ancak, eBay üzerinde ortaya çıkan bir iPhone prototipi kelimenin tam anlamıysa ortalığı kasıp kavurdu.

Bugünlerde tüm teknoloji meraklıları Apple'ın yeni telefonu iPhone 7'yi bekliyor ancak açık artırmalı satış sitesi eBay üzerinde ortaya çıkan bir iPhone prototipi tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tasarım itibariyle iPhone 6'ya oldukça benzeyen telefon, kısa sürede yüksek satış fiyatına da ulaştı. Başlangıç olarak 5 bin dolar fiyat ile satışa konulan telefon bir günde 50 bin dolara ulaşarak adeta rekor kırdı. Açık arttırma ile satışa sunulan prototip ortaya çıkmasının ardından kısa sürede ortadan kayboldu. Şu sıralar eBay üzerinden kaldırılan telefonun akıbeti ise bilinmiyor. 

Özel yapım olarak nitelendirilen prototipin üzerinde Apple logosu, seri numarası ve IMEI kodu bulunmuyor. SwitchBoard adında özel bir işletim sistemi ile üretilen telefon, normal telefonlardan çok farklı bir kullanıma sahip. "Prototip" olarak nitelendirilen telefonda sisteme müdahale edilebiliyor ve cihaz ile ilgili neredeyse tüm bilgilere erişim sağlanabiliyor. Bu arada SwitchBoard işletim sisteminin Apple yetkilileri tarafından kullanıldığını söylemekte de fayda var.

Bu tarz bir cihaz 2014 yılında da ortaya çıkmış ve 86 bin dolara kadar alıcı bulmuştu. Daha sonra telefonun gerçek prototip olmadığı anlaşılmış ve cihaz 11 bin dolara satılmıştı. Bu olayı düşündüğümüzde yeni prototipinde gerçek olmama ihtimali akıllara geliyor. Kısa sürede yüksek satış rakamına ulaşan ve birden ortadan kaybolan telefonun akıbetinin ne olduğunu bilmiyoruz.

Apple'dan Gizemli Güncelleme: iOS 9.3.3 Beta 1

Apple iOS 9.3.2 Güncellemesini Geri Çekti

iOS Betadan Çıkma, Tam Sürüme Geçiş


YORUMLAR