Edward Snowden iPhone Kılıfı Geliştirdiklerini Açıkladı

Edward Snowden iPhone Kılıfı Geliştirdiklerini Açıkladı

Gizli NSA belgelerini medyaya ifşa ederek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detayları sızdıran Edward Snowden'dan yeni bir haber var. Snowden, radyo sinyalleri aracılığıyla telefonların dinlenmesini engelleyecek bir iPhone kılıfıyla gündeme yeniden oturdu.

Bilmeyenler için hatırlatalım, ABD'li bilgisayar uzmanı, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı olan Edward Snowden, gizli NSA belgelerini medyaya ifşa ederek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını, Beş Göz ortaklarını ve birçok ticari ve uluslararası ortağı ortaya çıkaran NSA sızıntılarını başlatmıştı. ABD tarihindeki en önemli sızıntı olarak nitelendirilen bu bilgiler sonrasında Snowden, adil yargılanmayacağını düşünüp ülkeyi terk etmişti. Çeşitli etkinliklere tele-konferans ile katılmaya ve bildiklerinii anlatmaya devam eden Snowden, şimdide bir iPhone kılıfı tasarımıyla karşımıza çıktı. 

Radyo Sinyalleri ile Telefonların Dinlenmesini Engelleyecek iPhone Kılıfı

Geçtiğimiz gün MIT Media Lab'de düzenlenen bir etkinliğe "Bunnie" lakabıyla tanınan Andrew Huang ile katılan Snowden, geliştirdikleri iPhone kılıfının tasarımlarını paylaştı. Henüz tasarımı devam eden kılıfın önemli özelliklerini tanıtan ikili, olası bir saldırı anında kılıfın bizi sesli bildirimle uyaracağını ya da direkt olarak telefonu kapatacağı bilgilerini paylaştı. Kılıfın ne zaman çıkacağına dair bir bilgi olmasa da önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşayacağımız kesin.

Dünya Siber Saldırı Rekoru Kırıldı!

Dünyayı Çok Yıkıcı Bir Siber Savaş Bekliyor Olabilir


YORUMLAR