Edward Snowden Uyardı: Google Allo Kullanmayın!

Edward Snowden Uyardı: Google Allo Kullanmayın!

Edward Snowden, ABD hükümeti aleyhine açıklamalarıyla tanınan eski bir güvenlik yazılımcısı ve gizli servis çalışanı. Snowden bu sefer de Google'ın yeni mesajlaşma uyguması Allo'nun güvenlik risklerine dikkat çekti ve uygulamanın kullanılmamasını tavsiye etti.

Edward Snowden, ilk olarak Google'ın I/O etkinliğinde tanıdığımız ve birkaç gün önce kullanıma sunulan Google Allo ile ilgili kötü açıklamalarda bulundu. Eski CIA çalışanı ve bilgisayar uzmanı olan Snowden, Google'ın Allo üzerinden uygulama kullanıcılarını takip ettiğini söyledi.

21 Eylül tarihinde indirilmeye sunulan Allo, Google'ın I/O etkinliğinde bahsettiği gizlilik özelliklerine sahip olmamasından ötürü tepki almıştı. Google, Allo'daki hiçbir mesajı kaydetmeyeceğini ve sadece okunamayan mesaj bilgilerinin kaydedileceğini söylemişti. Ancak uygulamanın kullanıma sunulmasının ardından Google'ın bu gizlilik özelliğine Allo'da yer vermediği, hatta konuşma bilgilerinin otomatik olarak silinmesini devre dışı bırakarak tüm konuşma geçmişine ulaşabilmesinin önünü açtığı ortaya çıktı. Edward Snowden da bu duruma Twitter üzerinden tepki gösterdi.


Snowden, Allo'nun tanıtımındaki gizlilik özelliklerine sahip olmayacağını belirten haberi ve "Bugün ücretsiz olarak indirilebilen uygulamalar: Google Mail, Google Maps ve Google Gözetleme. Bahsettiğim Allo. Allo kullanmayın." yazısını resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.


Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Allo Popüler Ücretsiz Uygulamalar Listesinde Birinci Sıraya Çıktı

WhatsApp’a Rakip Olacak Google Asistan Destekli ALLO Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR