Efsane Araba Jaguar E-Type, Elektrikli Modeli İle Geri Dönüyor!

Efsane Araba Jaguar E-Type, Elektrikli Modeli İle Geri Dönüyor!

1961 ve 1975 yılları arasında üretilmiş olan ve dünyanın en iyi arabalarından bir tanesi olarak gösterilen Jaguar E-Type, yeni elektrikli modeli ile küllerinden doğuyor.
Bir zamanlar Enzo Ferrari tarafından “Dünyanın en güzel otomobili” olarak betimlenen efsane araba Jaguar E-Type, klasik tasarımı korunarak, 220kW’a kadar güç üretebilen bir elektrikli arabaya evrildi.

Bir neslin hayallerini süsleyen Jaguar E-Type, birçok insanın garajında olmasa da odasındaki rafta muhakkak vardır. Tasarımı ile gözleri kamaştıran araba, E-Type Zero adıyla geri dönüyor. Jaguar, 2020 yılıından itibaren tüm araçlarını yenileyeceğini söylemişti ve bugün bu taahhüdünün ilkini gerçekleştirdi.

Jaguar E-Type Zero, 0 km’den 100 km’ye 5.5 saniyede çıkıyor. İvme bakımından Tesla’nın altında olabilir, ancak dürüst olmak gerekirse şuana kadar çıkan en havalı elektrikli araba olma özelliğini taşıyor.

Jaguar E-Type Zero, 6 ila 7 saat arasında şarj edilebilirken, 40kWh pili sayesinde 270 km yol gidebiliyor. Klasik tasarımı korunarak üretilen Jaguar E-Type Zero’nun kokpit bölümünde de modern ve klasik çizgilerin çok iyi bir şekilde harmanlandığını görebiliyoruz.

Jaguar, E-Type Zero’nun fiyatı hakkında henüz bilgi vermedi. Jaguar Land Rover Classic'in şefi Tim Hannig, "E-type Zero" ile amaçlarının klasik otomobillerin geleneksel çizgilerinin korunarak modern bir arabaya dönüştürülebileceğini göstermek olduğunu ifade etti.

Klasik otomobil formlarını, LED farlar ve diğer modern özelliklerle buluşturan Jaguar, E-Type Zero ile daha genç müşterileri hedefliyor. Bakalım yeni E-Type Zero, klasik araba tutkunlarına hitap etmeyi başarabilecek mi?

Jaguar, 8-10 Eylül tarihleri arasında Londra düzenlenecek olan JLR Tech Fest etkinliğinde E-Type Zero’yu tanıtacak.

Jaguar, 2020'den İtibaren Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

Jaguar Yapay Zekaya Sahip Otomobil Direksiyonu Geliştirdi

Jaguar'ın Elektrikli SUV Konsepti I-Pace'in Seri Üretimine Başlanacak

YORUMLAR