Efsane Atari Oyunu Contra'nın Yeni Mobil Oyunu Geliştiriliyor

Efsane Atari Oyunu Contra'nın Yeni Mobil Oyunu Geliştiriliyor

80'li yılların sonunda ve 90'lı yılların başında, bilgisayarlar evlerimizde yaygınlaşmaya başlamadan önce televizyonlarımıza bağladığımız atarilerde birbirinden güzel oyunlarla karşılaşmıştık. Bu atari oyunları dönemine damgasını vuran oyunlardan bir tanesi de Konami tarafından geliştirilen Contra adlı aksiyon oyunu klasiğiydi. Side-scroller türündeki bu retro oyunda ekranda yatay olarak ilerleyen bir askeri yönetiyorduk ve düşmanlarımızı yok ederek bir yandan da bir platform oyunundaki gibi engelleri aşmaya çalışıyorduk. Heyecan dolu bölüm sonu canavarı savaşları ise zorluk seviyesiyle bize saç baş yolduruyordu.

Konami bir süre önce bu efsane oyunun Contra: Evolution adlı bir mobil versiyonunu Android ve iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için yayınlamıştı. Fakat itiraf etmek gerekirse bu oyun orijinal oyundaki havayı aratmıştı. Fakat Konami şimdi yeni bir mobil Contra oyunu üzerinde çalışıyor. Bu iş için Tencent adlı mobil oyun geliştirme firmasıyla anlaşan Konami bir de yeni oyun için bir tanıtım videosu yayınladı:

Videoda da görüleceği üzere oyun bir hayli güzel grafiklere sahip. Yeni Contra'nın oynanışını ise oyun çıkış yaptığında test edebileceğiz, buna rağmen videoda yoğun aksiyon içeren sahneler yer alıyor ve heyecanımızı artırmaya yetiyor. İlk olarak Japonya'da çıkacak oyunun evrensel versiyonunun da yayınlanması beklenmekte.

YORUMLAR