Efsane Oyun Quake Live Steam'de Yayınlandı

Efsane Oyun Quake Live Steam'de Yayınlandı

Quake serisi bir zamanların en çok oynanan FPS oyunları arasında yer alıyordu ve internetten birbiriyle kapışmak isteyen oyuncuların ilk tercihleri arasındaydı. Ancak geçen yıllar boyunca FPS dünyasının biraz daha gerçekçi karakterler barındıran oyunlara kayması neticesinde Quake de eski popülerliğini maalesef kaybetti. Tabii ki bunda zaman içerisinde muadili oyunlara göre geri kalmış olmasının da etkisi büyüktü.

Ancak Bethesda Softworks'ün yayınladığı ve ID Software tarafından hazırlanan yeni Quake Live sayesinde geçmiş heyecanlara yeniden kavuşuyoruz gibi görünüyor. Zira Quake Live Steam'deki yerini aldı ve böylece multiplayer olarak dostlarla en hızlı FPS oyununu oynama şansını yeniden elde edebiliyoruz.

Oyunun aşağıdaki videosunu izlediğinizde bana hak vereceksiniz:

Orijinal Quake oyununa ek olarak Quake Live'da oyuncunun istatistikleri de tutuluyor ve böylece hangi noktalarda güçlü hangi noktalarda zayıf olduğunuzu inceleyebiliyor, oynayış tarzınızı geliştirebiliyorsunuz.

Grafikler, ortamlar ve sesler ise her zaman olduğu gibi Quake'in kendine has yapısıyla devam ediyorlar. Elbette oyunun Steam üzerinden yayınlanması, Quake'i bilmeyen genç oyuncuların seriye adım atabilmesi için en önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunu oynayabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

FIFA 15'in şarkı listesi belli oldu

YORUMLAR