Efsane Oyun System Shock Geri Dönüyor!

Efsane Oyun System Shock Geri Dönüyor!

System Shock, 90'larda bilgisayarlarla haşır neşir olmuş oyuncuların en sevdikleri Cyberpunk RPG/FPS oyunları arasında yer alıyordu. Oldukça karanlık bir atmosfer, kaliteli oynanış ve dönemine göre güzel grafiklerle birlikte sunulmuş olan oyun, 1994 senesinde piyasaya sürülmüştü. İlk oyunun başarısının ardından da System Shock 2 yayınlanmıştı ve yine oyuncuların gönlünde bir efsane haline gelmişti.

Ancak aradan geçen senelerde serinin devamı gelmedi ve ekip başka projelere yönelerek dağıldı. Zira ilk System Shock'u yapan ekip, şu anda hem Deus Ex projesi içerisinde hem de Bioshock serisinin içerisinde mevcut. Yani System Shock'un manevi çocuklarının bu iki başarılı oyun serisi olduğunu söyleyebilirim.

Geçtiğimiz haftalarda bir miktar iyileştirme alan ve Gog.com üzerinden satışa sunulan System Shock, anlaşılan o ki büyük talep görmüş ve oyunun yeniden yapılacağına dair çeşitli dedikodular mevcut. Tamamen baştan yaratılacak olan System Shock'un tam olarak System Shock 1'in aynısı mı olacak yoksa System Shock 3 gibi bir oyun bizi mi bekliyor şimdilik bilmiyoruz.

Night Dive adlı şirketin oyunun tüm haklarını satın alması nedeniyle seriye dair büyük bir fikre sahip olması da mümkün. Şirket yetkililerinden Larry Kuperman'ın System Shock 3'e dair projelerinin olduğu da çeşitli kaynaklarda belirtiliyor.

Fakat bu yapımcının çok kapsamlı bir şirket olmaması ve bir yayıncıya ihtiyaç duyması da serinin şimdilik sıkı bir oyunla geri dönme ihtimalini düşürüyor. Önümüzdeki günlerde System Shock serisine dair daha fazla haberin çıkacağını düşünüyorum.

Kişisel not: Freespace 3 ne zaman gelecek ülen!? :)

YORUMLAR