Efsane Polaroid Kamera OneStep Geri Dönüyor

Efsane Polaroid Kamera OneStep Geri Dönüyor

Polaroid fotoğraf tutkunlarını çok sevindirecek bir haberimiz var. Polaroid Originals, Instant kameraları üretmeyi bıraktıktan tam 10 yıl sonra geri dönüyor. Polaroid OneStep 2 ismiyle açıklanan kamera, 99 dolardan satışa sunulacak.

Polaroid OneStep 2, olarak geri dönen kameranın altında, aslında Polaroid Originals’in imzası bulunmuyor. 10 yıl önce üretim faaliyetlerini durduran şirketin marka, patent ve fikri mülkiyetini Impossible Project satın almıştı.

Polaroid Originals’in 2008 yılında üretimi durdurduğu duyurulduğunda, Impossible Project miladı dolmakta olan şirketin fabrikasını kiralayarak kalan ekipmanların hepsini satın almıştı. Impossible Project, Polaroid'in Instant filmini tersine mühendislik yaparak satmaya başladı.

Polaroid fotoğrafçılığını yeniden canlandırmak isteyen Impossible Project, geçen yıl I-1 adlı cihazını tanıtmıştı. Impossible Project’in kendi I-1 kamerası, kesinlikle Polaroid mirasının doğru yansıması olarak görünüyordu. Şirket şimdi de bir efsanenin küllerinden doğmasını sağlıyor. Instant fotoğraf makinesi olan OneStep 2, 99 dolarlık fiyat etiketiyle 16 Ekim’de piyasaya sürecek.

Orijinal OneStep 1977 yılına dayanıyor. OneStep 2, temel tasarımın büyük bir kısmını koruyor. Krem ​​rengi bir gövde, büyük kırmızı deklanşör düğmesi ve Polaroid'in ön gövde çizgilerindeki gökkuşağı şeridi fotoğraf tutkunlarını kendine çekecektir.

Bununla birlikte, I-1'den ödünç alınan birkaç değişiklik var. Bunlar, daha açık bir vizör ve üstte iki sıralı şekilde bulunan flaş olarak dikkat çekiyor. Film kartuşunuzda kaç çekim olduğunu belirten OneStep 2, basit ve temel düzeydeki teknolojisiyle oldukça güzel görünüyor.

Her bir film paketi yalnızca sekiz çekime sahip. Bu, telefonlarımızda binlerce çekim yapabileceğimiz bir dünyada biraz gergin hissettirebilir. Fakat şirket, OneStep 2 için i-Type olarak adlandırılan yeni bir film geliştirdi. Film, yeni kamera için optimize edildi ve eski modellerle çalışmayacak.

OneStep 2, dahili bir pile sahip değil. Kamera, her bir film kartuşunun içine yerleştirilmiş piller ile çalışıyor. Bununla birlikte renkli ve siyah beyaz renk seçenekleri de var. OneStep 2, dünyadaki birçok insanı geçmişe götürerek, Polaroid'in klasik kameraları ile çekilen bir hayatı yaşatacaktır.

OneStep 2, 99 dolarlık fiyat etiketiyle 16 Ekim’de piyasaya sürecek.

Namıdiğer Şipşak, Poloraid Kameralara İlgi Artıyor

Akıllı Telefonunuzu Polaroid Kameraya Çeviren Teknoloji: Prynt

YORUMLAR