Efsanevi Yerli Oyunumuz Mount & Blade, E-Spor Arenasına Giriş Yapıyor

Efsanevi Yerli Oyunumuz Mount & Blade, E-Spor Arenasına Giriş Yapıyor

Günümüzde tüm E-spor oyunları FPS'ler veya çok oyunculu çevirimiçi savaşlardan oluşmaz. Profesyonel oyuncular bazen bir aksiyon-RPG oyununda da birbirleriyle rekabet etmek isterler. Efsanevi yerli oyunumuz Mount & Blade, bu alanda E-Spor arenasına giriş yapıyor. 

Ortaçağda rol yapma oyunu olan Mount & Blade, 2008 yılında piyasaya çıktı. Oyun son 10 yılda 7 milyon kopya satarak kendine has bir rekabet ortamı oluşturdu. Şimdi ise profesyonel Mount & Blade topluluğu, oyunun tarihinde ilk kez yapılacak canlı turnuvada bir araya geliyor. Litvanya ESports Federasyonu, 12 Mayıs tarihinden başlayarak, Avrupa çapında çevirimiçi denemelerde bulunacak ve en iyi oyuncular 20 Mayıs tarihinde Bükreş'te yapılacak olan canlı karşılaşmalara katılma şansına sahip olacaklar. Bu linke tıklayarak kayıt yaptırmanızın mümkün olduğunu da söyleyelim.

Bükreş'te yapılacak karşılaşmaların 10 bin dolarlık ödül havuzu var. 5 vs 5 kategorisini kazanan takıma 5000 dolar, ikinci takıma 2.500 dolar ve son olarak üçüncüye de 750 dolar verilecek. 1 vs 1 düellolarını kazananlara ise sırasıyla 1000, 500 ve 250 dolar ödül verilecek.

TaleWorlds Genel Müdürü Ali Tekin konuyla ilgili olarak, "Canlı bir etkinlikte aktif topluluğumuzla etkileşim kurmanın yollarını arıyoruz ve bu işbirliği de bize harika bir fırsat sunuyor. Dünyanın en büyük E-spor merkezi Bükreş'teki oyuncularla buluşmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

TaleWorlds şu anda Mount & Blade 2: Bannerlord üzerinde çalışıyor ve yakında bu oyunu piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Serinin devam oyunu oyunseverler arasında büyük bir heyecan uyandırdı ve bu e-spor etkinliği de oyuncularla bağlantı kurmanın iyi bir yolu olarak görülüyor.

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Mount & Blade II: Bannerlord'dan Yeni Görseller Geldi

Ülkemizin Gururu Mount & Blade II: Bannerlord'dan Yeni Haberler Var!

YORUMLAR