Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Törenle Açıldı

Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Törenle Açıldı

Ülkemizde eğitim kurumlarında öğretilen bilgilerin ve geliştirilen projelerin sanayi ve teknoloji kuruluşlarına doğru bir şekilde aktarılabilmesi için hazırlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi adlı bölgelerin yavaş yavaş yayılmaya başladığı bir gerçek. Zaman zaman teknopark olarak da adlandırılan bu bölgelerden bir tanesi de gerçekleştirilen bir törenle İzmir'de açıldı.

IdeEGE-TGB adı verilen ve Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan yeni TGB'nin haricinde şehirde 3 tane daha TGB bulunuyor ve böylece Ege Bölgesi'nin bu konuda ne kadar hevesli olduğunu görebiliyoruz. Açılış törenine katılan isimler ise şu şekilde oldu:

  • İzmir Valisi Mustafa Toprak
  • Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz
  • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Cevahir Uzkurt
  • İzmir Büyükşehir Bel. Başk. Aziz Kocaoğlu
  • EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Gökçüoğlu
  • Akademisyenler, davetliler ve hayırseverler

Son yıllarda bu bölgelerin giderek daha da popüler hale gelmeleri neticesinde akademisyenler, öğrenciler, mezunlar ve işverenlerin ortak bir noktada buluşması mümkün hale geliyor. Böylece üretim kapasitesindeki iyileştirmeler ve teknolojik ilerlemeler de daha kolay oluyor. Yüksek katma değerli ürünlerin üretilebilmesi sayesinde ülke ekonomisine yapılabilecek katkılarla rekabetin de uluslararası düzeye çekilmesi hedefleniyor.

Google Inbox nedir, nasıl kullanılır?

YORUMLAR