Ehliyet Mobil Uygulama Oluyor ve Telefonlara Geliyor

Ehliyet Mobil Uygulama Oluyor ve Telefonlara Geliyor

Artık hemen her şey için bir uygulama var. Tansiyon ölçmek, bebek bakmak, yemek yapmak, eğlenmek ve dinlenmek için mobil uygulamalardan başka bir şeye ihtiyacımız yok gibi. Durum böyleyken, resmi evrakların da cebe gelmesi kaçınılmazdı. 

Amerika’nın Iowa eyaleti alışılmadık ancak son derece pratik bir hizmeti devreye almaya hazırlanıyor. Dünyada ilk uygulanacak olan bu hizmet; sürücü ehliyetlerinin bir uygulama olarak cep telefonlarında bulundurulması. Proje ABD’de pilot bölge olarak ilk Iowa’da gerçekleştirilecek. 

Iowa Eyaleti Ulaşım ve Trafik Dairesi geliştirdiği sistemle sürücülerin ehliyetlerini bir uygulama olarak cep telefonlarına yerleştirecek. Tamamen ücretsiz olarak hayata geçirilecek olan uygulama, eyalet sınırları içinde her kontrol noktasında geçerli olacak. 

ABD’de resmi evrakların çoğu elektronik kartlar ile hizmet verebiliyor. Minik işlemcilerin bulunduğu kimlik kartları ve ehliyetler hali hazırda ülkede pek çok eyalette kullanıyor. Ancak ehliyetlerin mobil uygulama olarak kullanılmaya başlanması, resmi evrakta devrim olarak görülüyor.

Iowa 2015 yılının ilk çeyreğinde uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor. 

Yeni Çipli Kimlikler İçin Geri Sayım Başladı

Android Uygulama Geliştirme Kolaylaşıyor

Araç Kullanırken Telefon Kullananlar İçin Yeni Uygulama

Yurtdışını Ücretsiz Arayabileceğiniz En İyi 5 Uygulama

YORUMLAR