Ehliyet Sınavı Teori Soruları Değişti

Ehliyet Sınavı Teori Soruları Değişti

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ehliyet alacak adaylara uygulanan teori sınavının sorularını güncelledi. Yeni sorular adaylara 29 Temmuz'dan itibaren yöneltilecek.

Anadolu Ajansında yayınlanan habere göre, Trafik Mevzuatı Komisyonu tarafından ehliyet alacaklar için kullanılan ve adaylara yöneltilen teorik sınav soruları, güncel öğrenim programlarına uygun olarak yeniden düzenlendi. Soruların çoğunun görsellerden oluşturulduğu da söylendi.

Habere göre bakanlık, ehliyet sınavının havuzunda buluan soruların sayısı da 3 bin 25'ye yükseltidi. Bu rakamla beraber farklı soru teknikleri ve şekilli soruların da sınava eklenmesiyle birlikte, sürücü adayları artık daha önce kullanılan sınav sorularıyla karşılaşmayacaklar.

Ehliyet teori sınavlarında ilk yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 olmak üzere adaylara  net olarak 50 soru yöneltiliyor.

Habere göre, ehliyet almak için başvuran sürücü adayları, 29 Temmuz 2017'de yapılacak teori sınavına bu sözü edilen yeni grafik ağırlıklı sorularla girecekler.

Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Dikkat! Bu Testleri Geçemezseniz Ehliyetinizi Geri Alacaklar

Yeni Nesil Ehliyetler Nasıl Alınır?

YORUMLAR