Einstein Öğretmeye Devam Ediyor. Fakat Bu Sefer Robot Olarak!

Einstein Öğretmeye Devam Ediyor. Fakat Bu Sefer Robot Olarak!

Ortalama bir tüketici, halılarını süpüren, kahvelerini yapan ya da bulaşıklarını temizleyen bir robot almayı tercih eder. Peki, sizi eğiten bir robota ne dersiniz? Hem de Einstein farkıyla! 

Albert Einstein’ın görünümünde olan kişisel robot, çeşitli yüz ifadeleri sunarken, sizin ne sormaya çalıştığınızı anlıyor ve cevap veriyor. Robotu yaratan ekip, Einstein robotunun piyasadaki en gelişmiş kişisel robotlardan biri olduğunu iddia ediyor. 

Profesör Einstein, siyah pantolonu, krem rengi gömleği, siyah kravatı ve parlak ayakkabılarıyla gerçeğine oldukça benziyor. Tabii Einstein’nın meşhur bıyığı da unutulmamış. Profesör Einstein'ı yaratan ekibe göre, robot 50 hareketin yanı sıra kaş çatma ve gülümseme gibi mimikler de yapabiliyor.

Robot, matematik ve fen alanlarıyla ilgili etkileşimli oyunlar oynarken, hem Android tabletler hem de iPad’lerle entegre şekilde çalışıyor. Eğer oyun oynamak istemiyorsanız, robota hava durumu veya ünlü insanlar hakkında sorular sorarak karşılıklı konuşabilirsiniz. Robot tam şarjla üç saate kadar çalışabiliyor.

Beklendiği gibi Einstein robotu Wi-Fi özelliğine sahip. Bu da eğitici uygulamaları internetten indirmenizi ve bulutta saklamanızı sağlıyor. Robot, bulut hizmetini bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunuyor. Bir yılın sonundaki maliyetin ne kadar olacağı henüz net değil. Robotu, yapılacaklar listesi hazırlamak, takviminizi yönetmek ve ihtiyacınız olduğunda hatırlatıcı olarak da kullanabildiğinizi söyleyelim.

Profesör Einstein robotu, bu yılın başında Kickstarter web sitesinde satışa çıkarıldı. Şirket, bu tedarik sürecindeki gecikmeler için müşterilerden özür dilerken, her şey planlandığı gibi giderse Profesör Einstein robotu 4 Ağustos’ta herkes için mağazalarda yeri alacak.

Bulaşık Yıkayabilen Robot: SpotMini

Robot Kaplumbağalar Mayın Temizleyecek

Doğadan Esinlenerek Geliştirilmiş 7 Robot

YORUMLAR