Ekonomi Bakanı 'Booking.com' Hakkında Çözüm Arıyor

Ekonomi Bakanı 'Booking.com' Hakkında Çözüm Arıyor

Türkiye’deki faaliyetleri mahkeme kararı ile durdurulan Hollanda merkezli rezervasyon sitesi booking.com yetkilileri ile görüşen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci taraflar arasındaki olası çözüm hakkında açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının booking.com yetkilileri ile bir görüşme olup olmadığını sorması üzerine görüşme yapıldığını açıklayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, söz konusu internet sitesinin Türkiye’de yasalara uygun faaliyet göstermesine yönelik bir görüşme yapıldığını aktardı.

“Görüşme oldu. Şimdi arkadaşlarımız da görüşüyor.” İfadesinin ardından olası bir çözüme ilişkin de açıklamalarda bulunan Zeybekci, "Biz çözüm makamıyız. Bunları bir şekilde halletmemiz gerekiyor. Booking veyahut da benzeri, bu şekilde yurt dışından internet ortamında Türkiye'de pazarlama yaparak gelir elde eden ve Türkiye'ye bundan değer bırakmayanlara yönelik davamızda haklıyız. Bunların istemiş oldukları veya beklentilerini karşılayacak o cazibeyi ortaya çıkararak bir noktaya geleceğiz." şeklinde konuştu.

Türkiye’deki faaliyetlerine devam etme yönünde hevesli olduğu belirtilen booking.com yetkilileri ile talepleri doğrultusunda görüşmelerin devam ettiği de belirtildi.

TÜROB'un Booking.com İtirazı Reddedildi

Otelciler, Booking.com Kararının İptal Edilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu

YORUMLAR