EKWB Ekran Kartı Su Soğutma Sistemleri Piyasaya Çıktı

EKWB Ekran Kartı Su Soğutma Sistemleri Piyasaya Çıktı

Dünya'nın en ünlü su soğutma sistemlerinin üreticisi EKWB, yeni su soğutma bloklarını, söz verdiği tarihten biraz daha geç de olsa, piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Gigabyte’ın G1 Gaming GTX 1080 serisiyle uyumlu olarak çalışan bu bloklar, uzun süredir bekleniyordu.

Yüksek performanslı sistemlerde tercih edilen su soğutma, ekran kartlarının daha iyi çalışmasını sağlıyor ve özellikle overclock sırasında daha iyi tepkiler vermesine yarıyor. Bu sebeple yeni sistemlerle çalışan su soğutma blokları, meraklıları tarafından dört gözle bekleniyor. Haftalar önce duyurulan yeni GPU blokları için sipariş almaya başlayan EK Water Blocks, EK-FC1080 GTX G1 isimli ürününü ise bugünden itibaren kullanıcılarına ulaştıracak.

EK-FC1080 GTX G1, Gigabyte’ın G1 Gaming GTX 1080 ve 1070 serisiyle uyumlu olarak çalışan bir ürün. Ürün GPU, bellek ve voltaj regülatörünün üzerinden geçiyor ve bu üç alanı da tam anlamıyla soğutmayı başarıyor. Diğer EKWB ürünlerinde olduğu gibi EK-FC1080 GTX G1  de, özel bir motorla geliyor ve su döngüsünü tersine çalıştırmanızda ya da düşük güç tüketiminde pompalama yapmanıza yardımcı oluyor. 

Yeni model iki farklı sürümle gelecek. Bunlardan akrilik yüzeyli olan, suyun akışını görmenizi sağlamasına rağmen, bütün yüzeyin soğutulmasına olanak sağlamıyor. Asetal yüzeyli olan ise bütün GPU'yu kaplıyor ve kartın bütün yüzeyinin soğumasını sağlıyor. Ürünün iki verisiyonu da 131.99 dolar fiyat etiketiyle EKWB'nin satış sitesinde bulunmakta. Bunun yanında bir de Predator AIO soğutma sistemi de almak isterseniz, ayrıca 29.99 dolarlık bir ödeme daha yapmanız gerekiyor. İki GTX 1080 ve su soğutma sistemiyla çalışan bir bilgisayarın nasıl göründüğüne dair bilgileri ile aşağıdaki videodan almanız mümkün.

E3 2016’da Tanıtılan İlginç Donanımlar

YORUMLAR