Electronic Arts'dan Battlefield Serisi İçin Şok Karar!

Electronic Arts'dan Battlefield Serisi İçin Şok Karar!

Oyunculara yıllık bazda en çok beklediğiniz oyunlar hangileri diye bir soru yöneltilse, Battlefield serisinin yeni oyunu hiç şüphesiz listede yerini alır. Zira en son çıkan Battlefield 1, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü ve pek çok oyuncunun beğenisi kazandı. Ama oyunu tamamlamak için hızlı davranmamanız öneriliyor, çünkü Electronic Arts bir sonraki oyun için ara vereceğini açıkladı.

Electronic Arts’ın Finans Direktörü Blake Jorgensen, geçtiğimiz günlerde 35. Nasdaq Konferansına katıldı. Bir sonraki Battlefield oyunu hakkında konuşan Jorgensen, yeni oyunun piyasaya sürülmesinin birkaç yılı bulabileceğini açıkladı. Oyuncuların neden bekleyeceği sorusunun cevabı da yeni bir Star Wars: Battlefront oyununda yatıyor.

İşin özüne bakacak olursak, EA her sene yeni bir Battlefield oyunu çıkarmaktan hoşnuttu. Onunla birlikte Activision'da Call of Duty serisini çıkarıyordu. Call of Duty serisini bir kenara bırakırsak, Battlefield'ın ona nazaran daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ama insan merak etmiyor değil, Activision'da EA gibi seriye ara verir mi?

Diğer yandan Ubisoft'ta Assassin's Creed'e ara verdiğini açıklamıştı. Bu nedenle EA'in aldığı bu karar pek sürpriz olarak değerlendirilmedi. Birkaç yıl boyunca Battlefield 1'in güncellemelerle birlikte ayakta kalması amaçlanıyor olabilir. Umarız öyle olur.

Battlefield 1'e Rusya İmparatorluğu da Geliyor

Battlefield 1'in Ülkemizde Yasaklanabileceği Söyleniyor

YORUMLAR