Electronic Arts'ın Oyun Platformu Origin Mac'e Geliyor

Electronic Arts'ın Oyun Platformu Origin Mac'e Geliyor

Valve oyun platformu Steam üzerinde bilindiği üzere bazı oyunların Mac versiyonlarını da yayınlamaya başladı. Aynı kulvarda Steam'e rakip olabilecek konumda bulunan Electronic Arts'ta oyun platformu Origin üzerinden yakın zaman içerisinde Mac oyunlarının satışına başlayacağını duyurdu. Origin'in Mac kullanıcıları için yayına alınan açık alfa sürümüne şu an için sadece Kuzey Amerika ve Birleşik Krallıklar üzerinden erişim sağlanabiliyor ve açık alfa sürümüne katılan kullanıcılar ücretsiz olarak PopCap firmasının Bookworm adlı oyununa sahip olabiliyorlar.

Origin şimdiye kadar Steam'in sahip olduğu; oyun kayıt senkronizasyonu, otomatik güncelleme ve arkadaş ekleme gibi birçok özelliği halihazırda zaten kullanıcılarına sunmuştu. EA şimdiyse Twitch.tv üzerinden canlı yayın özelliğini de Mac kullanıcıları için yayına almayı planlıyor. Şimdilik açık alfa sitesi üzerine eklenmeyen özellik, ilerleyen zamanlarda Mac kullanıcılarının beğenisine sunulacak gibi görünüyor. Bu özelliğin hayata geçirilmesiyle birlikte Origin'in Steam'den tek üstün yanı sanırız bu olacak.

Electronic Arts'ın planları arasında PC ve Mac platformu için mümkün olabildiğince eş sayıda oyun sunarak oyuncu deneyimini her iki platforma için de maksimum seviyede tutmak yer alıyor. Tabii ki bu oyun seçimlerinin her iki platform için aynı olacağı anlamını taşımıyor.

GTA V için Yeni Görseller Ortaya Çıktı

YORUMLAR